Kucyk w stylu Barbie najmodniejszą fryzurą tego lata? Wygląda świetnie i wizualnie wyszczupla twarz

Wysoki kucyk to proste uczesanie, a do tego efektowne. Może je zrobić każda posiadaczka długich włosów. Kucyk w stylu Barbie nie tylko ciekawie wygląda, ale także wizualnie wysmukla twarz.

Modna fryzura: kucyk w stylu Barbie

Jaka jest w tym momencie najmodniejsza fryzura, którą może zrobić każdy w 3 minuty? To zdecydowanie kucyk w stylu Barbie. Modny był co prawda już wcześniej, na długo przed tym jak film Barbie pojawił się w kinach, jednak można się spodziewać, że teraz zyska jeszcze bardziej na popularności. Wysoki kucyk to znak rozpoznawczy nie tylko najsławniejszej lalki na świecie, ale także wielu osób popkultury, np. Ariany Grande i Jennifer Lopez.

Takie upięcie włosów dodaje przebojowości i pewności siebie. Co ciekawe, wizualnie także wyszczupla twarz i może również odmłodzić. Kucyk w stylu Barbie świetnie dopełni stylizację z różową sukienką, ale nie tylko. Dobrze wpisuje się także w trendy Y2K, czyli modę lat 90. Taka fryzura  będzie wyglądać świetnie np. w połączeniu np. z krótkim topem i spodniami biodrówkami oraz butami na koturnie

 

Jak zrobić kucyk Barbie?

Kucyk to najłatwiejsza fryzura, którą można zrobić w kilka minut. W wersji w stylu Barbie przeznaczona jest dla długich włosów, najlepiej takich sięgających połowy pleców lub 1/4. Jedynymi przedmiotami, jakich potrzebujemy są gumka do włosów oraz oczywiście szczotka. Przynajmniej jeśli zdecydujemy się wykonać kucyk w stylu Barbie w podstawowej, najprostszej wersji, czyli bez dodatkowego modelowania.

 

Najpierw rozczesz dobrze włosy i pochyl głowę. W takiej pozycji poczesz jeszcze trochę kosmyki, a następnie zbierz włosy razem w dłoni na czubku głowy i wyprostuj się. Za pomocą szczotki lub grzebienia wygładź włosy z przodu i zwiąż gumką. Kucyk w stylu Barbie można też urozmaicić dzięki lokówce, podkręcając włosy albo natapirować je. 

Komu pasuje kucyk w stylu Barbie?

Kucyk Barbie kojarzyć się może młodzieżowo, ale jest idealny nie tylko dla bardzo młodych osób. Na taką fryzurę mogą zdecydować się także kobiety w średnim wieku, jak i dojrzałym. Najważniejsze, aby zrobić go z włosów w dobrej kondycji i niezbyt cienkich oraz rzadkich.

 

Dobrą wiadomością jest to, że kucyk Barbie jest dość uniwersalny i pasuje praktycznie do każdego kształtu twarzy. Może wizualnie wyszczuplić twarz, a także dodać dziewczęcego uroku. 

Sprawdź też: Wielki powrót do przeszłości. Te włosy znów są modne i pobijają wybiegi mody

Więcej o:
Copyright © Agora SA