Testujemy buty do biegania Asics GEL-KAYANO 29 w nowej odsłonie. Czy warto?

Dobre buty do biegania to podstawa, zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. W poszukiwaniu idealnego obuwia na trening natrafiłam na nowy model Asics, który przetestowałam i oceniłam!

Buty Asics GEL-KAYANO 29

Buty Asics GEL-KAYANO 29Buty Asics GEL-KAYANO 29 fot. Joanna Szczurek

Najnowszy, ulepszony model KAYANO jest jeszcze lżejszy od klasycznej wersji. Został też wyposażony w dodatkową amortyzację FF BLAST PLUS, która została umieszczona w górnej warstwie podeszwy środkowej. Kolejna dodana technologia to LITETRUSS, która poprawia stabilność buta. Jest to szczególnie pomocne podczas długich treningów i maratonów. Buty mają dobrze wspierać tylną część stopy podczas biegu. 

Test modelu Asics GEL-KAYANO 29

Asia przetestowała nowy model butów Asics podczas joggingu, a także na treningu na siłowni. 

Przede wszystkim bardzo spodobał mi się design tych butów. Jest to dla mnie ważna kwestia, ponieważ każdy trening jest przyjemniejszy, kiedy wykonujemy go w ładnym stroju. Kolorystyka jest stonowana i będzie pasować do czarnych, ale też do kolorowych legginsów. Pierwszy raz założyłam buty GEL-KAYANO 29 na siłownię. Na początku zauważyłam, że są bardzo lekkie, co jest wielkim atutem. Buty świetnie sprawdziły się na bieżni, a także podczas ćwiczeń. Jedynym mankamentem, jaki zauważyłam na tym etapie, był lekki ucisk w okolicach "języka" buta. Przy drugim treningu nie czułam już dyskomfortu. Być może buty dostosowały się już kształtem do mojej stopy. W tych warunkach ciężko było mi ocenić amortyzację buta, dlatego założyłam je ponownie, na poranny jogging. 

AsicsAsics fot. Joanna Szczurek

 W liceum trenowałam biegi długodystansowe w klubie sportowym. Mimo, że nie praktykuje już tego sportu wyczynowo, to zawsze zwracam uwagę na dobór dobrego obuwia. Podczas treningów nabawiłam się już kilku kontuzji spowodowanych między innymi nieodpowiednimi butami. W modelu GEL-KAYANO 29 od razu zwróciłam uwagę na świetną amortyzację i odbicie od podłoża. Dzięki zastosowanym technologiom bieganie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Nawet w mieście zawsze biegam po trawie, staram się unikać twardego podłoża, a w tych okolicznościach buty sprawdziły się świetnie. Po treningu nie czułam też żadnego bólu w okolicy okostnej kości piszczelowej, co oznacza, że buty spełniły dobrze swoją funkcję. 

buty Asicsbuty Asics fot. Joanna Szczurek

Podsumowując, buty Asics GEL-KAYANO 29 sprawdziły się u mnie bardzo dobrze i polecam je przede wszystkim biegaczom początkującym, a także bardziej zaawansowanym i lubiącym dłuższe dystanse. Świetnie sprawdzają się do biegania po mieście i po twardszej nawierzchni. Moja ocena to 9/10 punktów.