Jeansy męskie: najważniejsze fasony, które powinny zagościć w twojej szafie

Natalia Szyperek
29.09.2020 20:15
Jeansy męskie

Jeansy męskie (Fot. Pexels)

Jeansy męskie to kultowe już spodnie, które idealnie sprawdzają się na każdą okazję. Pasują do stylizacji formalnych, do pracy czy na co dzień. Jednakże nnóstwo krojów i fasonów tych popularnych spodni sprawia, że panowie mogą mieć problemy z wybraniem tych idealnych. Przychodzimy na ratunek! Podpowiadamy jakie jeansy warto mieć w swojej szafie.

Jeansy męskie - dopasuj je do sylwetki

Zdarzyło ci się już wiele razy podczas zakupów w sklepach z odzieżą męską przymierzać mnóstwo par spodni, ale żadne z nich nie pasowały? Wynika to z prostego powodu - nie ma standardowego rozwiązania. Istnieją za to bardziej i mniej uniwersalne kroje męskich jeansów a, że można wyróżnić kilka typów budowy męskiego ciała, dopasowanie idealnych spodni wcale nie jest prostą sprawą. Jeansy męskie od dawna są podstawowym elementem garderoby. Niezliczona ilość krojów i fasonów spodni sprawia, że wielu mężczyzn podczas zakupów długo zastanawia się, które z nich wybrać. Okazuje się, że może tak być jedynie do momentu, gdy poznasz własny typ sylwetki.

 

Jeansy męskie slim i nie tylko

Jeansy męskie dzielą się na niezliczoną ilość krojów i fasonów. Schody zaczynają się wtedy, kiedy nazwa rodzaju spodni nic ci nie mówi, a musisz jednak coś wybrać. Wychodząc naprzeciw twoim potrzebom i, aby ułatwić ci wybór, przedstawiamy 4 kroje jeansów, które są najbardziej popularne:

  • skinny - najbardziej dopasowana propozycja dla mężczyzn. Nogawki opinają nogi na całej długości – od ud, aż po łydki, dlatego jest to model rekomendowany szczupłym (ale nie chudym) osobom. W przypadku mężczyzn o bardzo drobnej budowie ciała, noszenie takich spodni może spowodować, że będą oni wyglądali komicznie uzyskując efekt „niezdarnych męskich nóżek”. Z kolei w przypadku osób o normalnej budowie, nogawki prawdopodobnie będą zbyt mocno opinać nogi – w tym szczególnie uda- co także nie będzie wyglądało dobrze;
  • slim - to także dopasowany krój, jednak nie aż tak bardzo, jak w przypadku skinny. Uda nadal będą dość opięte, jednak matariału na łydkach powinno być nieco więcej. W takich spodniach każdy mężczyzna o szczupłej i normalnej budowie ciała będzie wyglądał dobrze;
  • tappered - charakteryzuje się tym, że nogawki w udach są luźne, ale dzięki temu, że zwężają się ku dołowi, wyszczuplają sylwetkę. Pod warunkiem odpowiednio dobranego rozmiaru, każdy będzie wyglądał w takich spodniach świetnie. Szczególnie polecamy ten model mężczyznom, którzy mają rozbudowane uda;
  • regular - najbardziej klasyczny model spodni, w którym nogawka jest w całości prosta. Szczupli mężczyźni będą wyglądać w takich spodniach średnio, bo nogi będą miały trochę za dużo miejsca. Panowie o standardowej budowie oraz ci, którzy są większych gabarytów, na pewno będą w nich wyglądać dobrze.
 

Jeansy męskie - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas kupowania spodni przede wszystkim upewnij się, że jeansy męskie nie są za luźne w pasie, bo późniejsze ściskanie ich paskiem jest jednym z częściej popełnianych błędów. W rezultacie gromadzi się nadmiar materiału tworząc pogrubiające i nieestetycznie fałdy. Panowie kupują większe spodnie myśląc, że będzie im w nich wygodniej, jednak używany materiał ma to do siebie, że się rozchodzi. Dotyczy to szczególnie jeansów, a zwłaszcza tych zawierających w składzie elastan. W kwestii długości nogawki uznaje się, że im jest ona węższa, tym spodnie powinny być krótsze. Najlepiej jest mierzyć spodnie do butów, z którymi będziesz je później nosić. Szerokie nogawki powinny opadać na buty tworząc jedno zagięcie, zaś wąskie powinny sięgać za kostkę. Obecnie panuje tendencja do produkowania i kupowania raczej dłuższych spodni, więc warto zwrócić na to uwagę i ewentualnie oddać spodnie do krawca lub podwinąć.