Buty do biegania Under Armour- modele w bardzo okazyjnych cenach

KS
03.01.2020 16:04
UA

UA (instagram/@underarmour)

Sezon dla biegaczy rozpoczął się już na dobre i jak wiadomo obuwie jest jednym z najważniejszych elementów ekwipunku. Jeśli planujesz wymienić swoje buty biegowe lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem - sprawdź nasz przegląd obuwia w okazyjnych cenach.

Buty damskie Under Armour z wyprzedaży

Buty męskie Under Armour z wyprzedaży

Oferta butów biegowych na rynku jest tak duża, że czasem nawet osoby, które trenują stosunkowo długo, mogą mieć problem z wyborem idealnego modelu. Od wyboru prawidłowych butów jednak zależeć będzie nasz komfort podczas treningu oraz ryzyko kontuzji. W największym mierze na zakup właściwych butów będzie wpływać kształt naszej stopy. 

Wyróżniamy trzy typy - supinator, pronator czy neutral, które mówią nam o tym, jak stopa układa się podczas biegania, co z kolei wpłynie na wybór idealnych butów. Test na to, do jakiej grupy przynależymy możemy wykonać w domu lub w specjalistycznym sklepie dla biegaczy. Domowym sposobem jest porównanie odcisku stopy na kartce papieru. Odcisk stopy pronatora będzie zwarty i niemal całkowity, supinatora - bardzo wąski, wręcz przerywany w odcinku podbicia stopy. Idealny odcisk stopy oznacza, że jesteśmy w gronie "neutralnym". 

Buty dla pronatorów powinny zapewniać dobrą stabilizację i być wzmocnione po wewnętrznej stronie stopy. Takie buty najczęściej mają oznaczenie Motion Control lub Stability. Supinatorzy są w znacznie gorszej pozycji, ponieważ o wiele ciężej jest znaleźć przeznaczone dla nich obuwie - najważniejsze to jednak wystrzegać się tych dla peonatorów. Osoby o neutralnym kształcie stopy mają największy wybór na rynku i najłatwiej będzie dla nich znaleźć odpowiednie obuwie.

Poniżej staraliśmy się dla was wybrać najciekawsze propozycje dla każdego z typów.

Więcej o: