Odzież i bielizna termoaktywna na zimę - jak działa i jaką wybrać?

KS/PJ
16.01.2018 10:00
Odzież i bielizna termoaktywna

Odzież i bielizna termoaktywna (mat. partnera)

Odzież i bielizna termoaktywna to doskonała propozycja dla osób uprawiających sport. Dobrze dobrana staje się niczym druga skóra, a podczas zimy sprawdzi się wyjątkowo dobrze.

Odzież i bielizna termoaktywna - co dają?

Przede wszystkim odzież i bielizna termoaktywna polecane są osobom uprawiającym sport. Ich zadaniem jest odprowadzanie potu, zapewnienie dobrej termoizolacji oraz niwelowanie zapachu potu. Tego typu odzież pozwala na największą swobodę ruchu, ponieważ jest bezszwowa, a dzięki specjalnej technologii lepiej dopasowuje się do kształtu ciała. Zapobiega uciskowi i otarciom, dzięki czemu zwiększa komfort podczas uprawiania sportu.

Odzież termoaktywnaOdzież termoaktywna mat. partnera

Jaką bieliznę wybrać na zimę?

Bieliznę i odzież termoaktywną dzielimy na trzy grupy - cienką, średnią i grubą. Bielizna cienka lepiej chroni przed promieniami UV i odprowadza wilgoć, dzięki czemu jest doskonała na lato. Zimą sięgamy po średnią lub grubą odzież i bieliznę, której głównym zadaniem jest dobra termoregulacja. Gruba stosowana jest przede wszystkim przy bardziej ekstremalnych warunkach, np. podczas wspinaczki wysokogórskiej. Z kolei średnia sprawdzi się doskonale do bardziej popularnych zimowych aktywności. Jest doskonała do biegania, pieszych wędrówek oraz średnio forsownego wysiłku podczas chłodnych dni. 

Bielizna termoaktywnaBielizna termoaktywna mat. partnera

Jak prać odzież termoaktywną?

Przede wszystkim warto zauważyć, że odzież i bieliznę termoaktywną warto prać rzadziej niż klasyczną, dzięki czemu może nam służyć znacznie dłużej. Do pielęgnacji używaj specjalnych produktów, albo delikatnych proszków do prania. Nie używaj zmiękczaczy ani płynów do płukania, ponieważ może to zniszczyć bieliznę. Dodatkowo częste pranie, zwłaszcza w niewłaściwych proszkach, może spowodować, że bielizna czy odzież nie będą spełniać swojej roli, np. zaczną znacznie gorzej wchłaniać pot.

Odzież i bielizna termoaktywnaOdzież i bielizna termoaktywna mat. partnera

Więcej o: