Kiedy w 1937 roku Bernard Lichtenstein, krawiec z Łodzi, sprzedawał swoją nieprzynoszącą zysków firmę, z pewnością nie przypuszczał, że niedługo przyczyni się do powstania jednej z największych marek produkujących jeansową odzież . Lichtenstein przypłynął do Filadelfii i otworzył pracownię. Szybko pozyskał nową klientelę - byli to kowboje biorący udział w rodeo. Rodeo Ben, bo tak przemianował się Lichtenstein, jako pierwszy zamiast guzików w jeansowych koszulach zastosował zatrzaski. Rewolucyjne na tamte czasy rozwiązanie spodobało się kowbojom, przez co zyskał klientów i poważanie w środowisku. Krawiec szybko zebrał pieniądze i otworzył sklep, do którego w 1947 roku zawitał przedstawiciel firmy Blue Bell, rozwijającej się marki szyjącej jeansy.
Dziesięć lat po przybyciu do USA Lichtenstein, znany jako Rodeo Ben, rozpoczął pracę dla Blue Bell Company, pierwowzoru marki Wrangler . Przemianowanie firmy nastąpiło już po dołączeniu Lichtensteina i właśnie jego umiejętnościom i znajomości tematu rodeo marka zawdzięcza powodzenie, które nie słabnie do dzisiaj. Spodnie do rodeo, kurtki z grubego jeansu i koszule na zatrzaski - te znaki rozpoznawcze Wranglera to projekty Rodeo Bena. Barwa jeansu, znana jako indygo, to również zasługa Polaka - jeszcze przed współpracą z Blue Bell Lichtenstein opanował technikę barwienia tkaniny na charakterystyczny, niebieski odcień.
Z czym łączyć kultowe ubrania Wranglera ? Jeans to ponadczasowy materiał, więc pasuje do większości ubrań, które znajdują się w każdej męskiej szafie. Kurtkę jeansową proponujemy zestawić z ciemnymi spodniami, T-shirtem i półbutami. Jeansy świetnie sprawdzą się w zestawie na co dzień, lecz równie dobrze wyglądać będą w smart casualowym połączeniu z marynarką. Jeansową koszulę proponujemy założyć na wieczorny spacer, nieformalną imprezę lub spotkanie ze znajomymi. W połączeniu z innym odcieniem denimu będzie wyglądała świetnie w wersji total look.
Zobacz więcej ubrań i butów marki Wrangler.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!