Suszarki do włosów - jak wybrać najlepszą?

Beata Aduckiewicz
Każda z nas używa suszarki do włosów. Jeśli właśnie planujesz kupić nową, to powinnaś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz, jak wybrać najlepszy model!

Suszarka do włosów - jaką kupić / fot. PixabaySuszarka do włosów - jaką kupić / fot. Pixabay Suszarka do włosów - jaką kupić / fot. Pixabay Suszarka do włosów - jaką kupić / fot. Pixabay

Suszarka do włosów to elektroniczny gadżet, który znajduje się w niemal każdym domu. Często bywa tak, że nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego, jaką suszarkę kupujemy. Wybieramy zazwyczaj najtańszą, bo przecież ma ona tylko wysuszyć włosy. To błędne myślenie, gdyż suszarki złej jakości niszczą włosy. Nic więc dziwnego, że potem nie możemy się uczesać, a włosy są przesuszone i elektryzują się. Jeśli więc właśnie planujesz kupić nową suszarkę, to nie popełniaj już tego błędu i tym razem zwróć uwagę na jej parametry i funkcje. Nasz mały poradnik pomoże ci wybrać najlepszy model, który dopasuje się do twoich potrzeb.

Moc suszarki

Niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - każde suszenie włosów za pomocą suszarki źle wpływa na ich kondycję. Właśnie dlatego powinnaś wybierać taką suszarkę, która jak najszybciej poradzi sobie z wysuszeniem twoich włosów. Moc suszarki uzależnij więc od długości i gęstości fryzury. Dla krótkich i dosyć cienkich włosów najlepsza będzie suszarka o mocy 1000-1400 W. Jeśli posiadasz długie i gęste włosy, to zdecyduj się na suszarkę o mocy 1600-2000 W.

Dopasuj rodzaj do potrzeb

Oprócz mocy powinnaś też zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od suszarki. Możesz zdecydować się na model standardowy (domowy), turystyczny albo profesjonalny. Domowe suszarki do włosów są zazwyczaj tańsze i posiadają same najpotrzebniejsze funkcje. Suszarka turystyczna zazwyczaj jest składa i niekiedy wyposażona jest w przedłużany kabel. Profesjonalne suszaki bogate są w najróżniejsze funkcje modelujące i chroniące włosy, ale mają dosyć wysokie ceny.

Suszarki do włosów / fot. huffingtonpost.com, autor: brak informacji / kolaż: mat. partneraSuszarki do włosów / fot. huffingtonpost.com, autor: brak informacji / kolaż: mat. partnera Suszarki do włosów / fot. huffingtonpost.com, autor: brak informacji / kolaż: mat. partnera Suszarki do włosów / fot. huffingtonpost.com, autor: brak informacji / kolaż: mat. partnera

Siła nawiewu i regulacja temperatury

Obecnie większość suszarek posiada regulację siły nawiewu. To bardzo dobrze. Zazwyczaj mamy do wyboru dwa stopnie nawiewu, ale zdarzają się też modele posiadające trzy, a nawet i cztery. Siłę nawiewu ustawia się w zależności od tego, na ile włosy są mokre w momencie suszenia. Im bardziej mokre włosy, tym silniejszy nawiew. Wszystko po to, aby cały zabieg suszenia trwał jak najkrócej.

Niektóre modele wyposażone są także w regulację temperatury powietrza. Właśnie takie suszarki są warte uwagi. Dzięki temu dostosujesz temperaturę do swoich potrzeb. Zwróć też uwagę na to, czy suszarka ma bardzo przydatną funkcję zimnego strumienia powietrza. Chłodne powietrze lepiej wpływa na kondycję włosów oraz pomaga utrwalić wymodelowaną fryzurę.

Suszarki do włosów - dodatkowe funkcje / fot. lik-usya.tumblr.com, autor: Likusya / kolaż: mat. partneraSuszarki do włosów - dodatkowe funkcje / fot. lik-usya.tumblr.com, autor: Likusya / kolaż: mat. partnera Suszarki do włosów - dodatkowe funkcje / fot. lik-usya.tumblr.com, autor: Likusya / kolaż: mat. partnera Suszarki do włosów - dodatkowe funkcje / fot. lik-usya.tumblr.com, autor: Likusya / kolaż: mat. partnera

Dodatkowe elementy i funkcje

Jest jeszcze kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o samą budowę suszarki do włosów , to dobrze, jest jeśli posiada ona antypoślizgowy uchwyt oraz obrotowy kabel, który jest o wiele bardziej wytrzymały. Ponadto niektóre modele wyposażone są w dodatkowe nakładki modelujące, takie jak: koncentrator powietrza - przydaje się do prostowania włosów lub wywijania końcówek; dyfuzor - do nadania włosom objętości; ceramiczna nakładka prostująca.

Z dodatkowych funkcji, które są przydatne, wymienić można jonizację, czyli wytwarzanie jonów ujemnych. Dzięki nim otwierają się łuski włosa, co w rezultacie sprawia, że włosy przestają się elektryzować - stają się gładkie, nie puszą się.

Jeśli twoja suszarka będzie wyposażona w większość z wymienionych funkcji, będzie to udany zakup - nie tylko wysuszysz włosy, ale też zadbasz o ich ładny wygląd.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.