Reserved przyjazny środowisku. Nowa strategia marki i linia Eco Aware!

Joanna Szczurek
29.10.2019 13:26
Reserved Eco Aware

Reserved Eco Aware (materiały prasowe)

Coraz więcej marek wprowadza do swoich strategii dbałość o środowisko. Dołączył do nich pochodzący z Polski brand Reserved. Oprócz świadomej produkcji marka zadbała o stworzenie kolekcji pod szyldem Eco Aware, w której wykorzystano materiały pochodzące z recyclingu i przyjazne dla środowiska.

Polska moda w duchu eko

Zielony zwrot w strategii LPPZielony zwrot w strategii LPP fot. Reserved

Opakowania przyjazne środowisku, połowa ubrań Reserved jako kolekcje ekologiczne oraz zmniejszenie śladu węglowego - to tylko niektóre założenia nowej strategii LPP, które mają zostać wdrożone do 2025 roku. Moda ekologiczna to nie tylko ubrania szyte z recyklingowanych i biodegradowalnych tkanin. To również świadoma produkcja i zminimalizowanie jej negatywnego wpływu na środowisko. Aby zwiększyć efektywność działań, LPP utworzyło nowy Dział Zrównoważonego Rozwoju. Będzie on czuwać nad realizacją zaplanowanej, "zielonej" strategii.

Oprócz tego Reserved inwestuje w nowe technologie, które mają doprowadzić do szybkiego rozwoju marki, ale z poszanowaniem środowiska. 

Dokonujemy fundamentalnej zmiany w naszym podejściu do prowadzenia biznesu. W ostatnich latach zrobiliśmy sporo w obszarze zrównoważonego rozwoju, systematycznie zwiększając udział kolekcji eko, czy intensywnie pracując na rzecz poprawy warunków pracy u naszych dostawców. Ale dziś chcemy zrobić kolejny krok i odpowiedzialność za ludzi oraz środowisko uczynić integralnym elementem naszej strategii rozwojowej 

- mówi Marek Piechocki, prezes i założyciel LPP. Spółka zamierza zainwestować milion złotych w technologie pozwalające w przyszłości utylizować odpady tekstylne. Celem długofalowym jest też redukcja emisji dwutlenku węgla, a także położenie nacisku na bezpieczeństwo chemiczne produkcji.

Produkcja LPP zmierza w kierunku ekoProdukcja LPP zmierza w kierunku eko mat. prasowe

Linia Eco Aware - zielony zwrot w rozwoju marki Reserved

Oprócz nowych strategii marka Reserved wprowadziła specjalną linię Eco Aware, która została stworzona z myślą o środowisku. Ubrania z tej kolekcji szyte są z ekologicznych tkanin i produkowane z jak największym poszanowaniem środowiska. Zadbano również o kwestie transportu - karton, w który zapakowane jest zamówienie, pochodzi z recyklingu. Zobacz ubrania z linii Eco Aware, które najbardziej się nam spodobały!

Płaszcze Reserved z linii Eco Aware

płaszcze Reserved eco wearpłaszcze Reserved eco wear materiały prasowe

Sukienki z linii Eco Aware

sukienki Eco Awaresukienki Eco Aware materiały prasowe

Spodnie i spódnice z linii Eco Aware

spodnie i spódnica Eco Awarespodnie i spódnica Eco Aware materiały prasowe

Więcej o: