Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

Kasia Żechowicz
15.07.2016 15:00
Letnie zestawy w kolorach Pop Artu

Letnie zestawy w kolorach Pop Artu (Pinterest)

Pop Art najczęściej kojarzy się z obrazami Andy'ego Warhola. Wszyscy znamy wielokrotnie powtarzaną twarz Marilyn Monroe w różnych wariacjach kolorystycznych albo krzykliwe napisy "Wow" czy "Boom". A jak wyglądałaby estetyka Pop przeniesiona na ubrania? Zobaczcie nasze stylizacje!

Swego czasu sztuka Pop Art budziła duże protesty. Mieszanie różnych gatunków sztuki czy czerpanie z estetyki przedmiotów codziennego użytku, wielu się nie podobało. Niemniej jednak sztuka ta była najważniejszym zjawiskiej artystycznym lat 60. i 70. do dziś inspirując nie tylko innych artystów, ale również projektantów mody. Nasze dzisiejsze stylizacje nawiązują do kolorystyki obrazów Andy'ego Warhola i innych przedstawicieli Pop Artu. Mocne kolory świetnie komponują się w ramach własnej palety, ale również z bardziej pastelowymi odcieniami. Oto nasze propozycje:

Na spotkanie

Stylizacje w kolorach Pop ArtuStylizacje w kolorach Pop Artu Stylizacja na spotkanie Stylizacja na spotkanie

W stylizacji dziennej na spotkanie proponujemy charakterystyczne dla Pop Artu połączenie niebieskiego i czerwieni. Eleganckie spodnie materiałowe w delikatny deseń zestawiamy z czerwoną bluzką i żakietem w tym samym kolorze. Do tego dobrałyśmy beżowe obcasy na szpilce i połyskującą kobaltową kopertówkę. Jeszcze więcej koloru dodają nieśmiertelne okulary lenonki!

Na drinka Stylizacje w kolorach Pop ArtuStylizacje w kolorach Pop Artu Stylizacja na drinka Stylizacja na drinka

W stylizacji na drinka łączymy trapezową spódnicę w odcieniu kobaltowym z limonkowym sweterkiem. Te dwa kolory świetnie ze sobą współgrają, tworząc kolorystyczną bazę naszego zestawu. Aby nie przesadzić ze zbyt wieloma barwami, pod spód zakładamy czarną bluzkę. Do tego dobieramy szare szpilki oraz srebrną biżuterię. Całości dopełnia zabawna torebka idealnie wpisująca się w estetykę Pop Artu. Wybrałyśmy kopertówkę, ponieważ dodaje całości szyku i zaznacza, że jest to stylizacja na spotkanie towarzyskie.

Na imprezę

Stylizacje w kolorach Pop ArtuStylizacje w kolorach Pop Artu zz Stylizacja na imprezę

Ostatnia stylizacja została stworzona z myślą o szalonej imprezie w mieście. W tym sezonie wyjątkowo modne są kombinezony. My wybrałyśmy wersję w czerwieni, do do której dobrałyśmy oryginalną kopertówkę z twarzą kobiety. Motyw ten jest często spotykamy w sztuce Pop Art, dlatego uznajemy to za najsilniejszy punkt naszej stylizacji. Cały zestaw dopełniają sandały na szpilce, kobaltowa narzutka oraz kolczyki w kształcie gwiazd. Nie zapomnijcie również o odpowiednim kolorze Waszych paznokci!

A oto inne cześci garderoby w kolorach Pop Art, które znalazłyśmy dla Was w sklepach:

Więcej ubrań w kolorach Pop Art znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: