Fryzury na wesele - te proste i trudniejsze. Zobacz, jak samemu zrobić fryzurę na wesele

Szykując się na wesele musimy zadbać nie tylko o ubranie, ale również o makijaż i włosy. Zobacz, jakie fryzury na wesele są aktualnie najbardziej na topie i jak wykonać proste uczesanie samodzielnie w domu!

Jakie fryzury na wesele?

Fryzura na wesele to kluczowy element stylizacji, który może wzmocnić efekt sukienki albo zupełnie go zniweczyć. Dlatego warto przyłożyć wagę do uczesania, dobierając fryzurę odpowiednią do typu włosów oraz pasującą do kreacji.

Fryzura w stylu boho

 

Jednym z najsilniejszych aktualnie trendów jest styl boho, który przejawia się w luźnych, nieperfekcyjnych upięciach. Włosy czesane są do tyłu w luźny kok, często udekorowany warkoczem. Do takiej fryzury łatwo wkomponować modne wianki lub kwiaty, uzyskując dziewczęcy i spontaniczny efekt. Uczesanie w stylu boho pasować będzie do nieco luźniejszych i długich sukienek. Świetnie prezentuje się z koronkami oraz plisami. Efekt fryzury wzmocnisz za pomocą kolorowych kolczyków i makijażu w jasnych odcieniach.

Elegancja w nowoczesnym wydaniu

 

Elegancja zawsze jest w modzie, ale łatwo wpaść w sidła fryzjerek ze staroświeckim podejściem do weselnych upięć. Zdecydowanie wystrzegaj się fryzur ze sztywno ułożonymi zawijasami i pejsami utrwalonymi przez kilogramy lakieru. Dużo lepiej wyglądać będzie prosty, efektowny warkocz z włosami całkowicie zebranymi pod spód. Sekret leży w objętości włosów oraz ułożeniu ich w taki sposób, aby wytrwały przez całą noc, ale nie wyglądały na sztywne. Tego typu fryzura weselna świetnie wyglądać będzie z obcisłą sukienką i elegancką, minimalistyczną biżuterią.

Retro wciąż w modzie

 

Trzecia propozycja to fryzura weselna w stylu retro, którą raczej trudno wykonać w domu ze względu na skomplikowane kroki wymagające dużych zdolności manualnych. Włosy upinane są do tyłu w przechodzące jedna pod drugą warstwy. Istotna jest również uniesiona w rulon grzywka i perfekcyjne wygładzenie wszystkich włosów. Tego typu fryzura pasować będzie zarówno do obcisłych jak i rozkloszowanych sukienek, ale najlepiej zaprezentuje się w kontrastowym zestawieniu z nowoczesnym kombinezonem czy eleganckimi spodniami i bluzką! Najlepiej dobrać do niej biżuterię w mocnym kolorze, tak aby oddać klimat retro.

Jak samemu zrobić fryzurę na wesele?

 

Prosta fryzura na wesele

embed

ozdób i produktów do pielęgnacji włosów

Więcej o: