Jak ubrać się na Komunię Świętą - propozycje stylizacji dla kobiet w każdym wieku

Karolina Czuchaj
Pierwsza Komunia Święta jest bardzo duchowym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny. Ta chwila jest uwieczniana na zdjęciach, które latami są rodzinną pamiątką. Podpowiadamy, jak ubrać się na komunię, aby wpasować się w klimat wydarzenia.

Pierwsza Komunia Święta, co jest odpowiednie do kościoła

Oto kilka zasad odpowiedniego ubioru do kościoła, którymi powinnaś się kierować:

  • Sukienka czy spódnica  nie może być za krótka, długość do kolan lub lekko przed jest odpowiednia;
  • Zadbaj, by strój nie był nazbyt obcisły;
  • Załóż cieliste rajstopy ;
  • Uważaj, żeby dekolt bluzki nie był za duży;
  • Unikaj odkrytych ramion czy pleców.

Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej rodziny. Wiąże się z kilkomiesięcznymi przygotowaniami, organizacją, stresem. Na chwilę odłóżmy duchową stronę tego wydarzenia i zajmijmy się wyglądem zewnętrznym. Musimy zdawać sobie sprawę, że wybór stylizacji na Pierwszą Komunię Świętą jest niezwykle istotny. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, czy strój jest odpowiedni do kościoła.

stylizacja na komunię / http://www.dailymail.co.uk/ / autor: brak informacjistylizacja na komunię / http://www.dailymail.co.uk/ / autor: brak informacji stylizacja na komunię / http://www.dailymail.co.uk/ / autor: brak informacji stylizacja na komunię / http://www.dailymail.co.uk/ / autor: brak informacji

Komunia Święta i dobór kolorów

Wybierając strój na Pierwszą Komunię Świętą musimy sobie zdawać sprawę, że zdjęcia z tego wydarzenia są oglądane latami, często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto, żeby stroje tych "najważniejszych" członków rodziny były ze sobą zgrane. Spójrzmy na rodzinę królewską z Wielkiej Brytanii i ich styl podczas wszystkich rodzinnych uroczystości. Wybierana przez nich kolorystyka nigdy nie zawodzi. Każdy z członków rodziny prezentuje się nienagannie. Ty również kieruj się zasadą jednolitego stroju. Możesz wybrać szarą lub pudrową garsonkę lub jasny, damski garnitur. Na pewno sprawdzi się również prosta sukienka, delikatnie rozkloszowana na dole w pastelowych kolorach. Na wierzch zarzuć płaszcz lub żakiet, ale wciąć kierując się zasadą doboru podobnych odcieni.

Stylizacja na Komunię w jasnych kolorach / http://www.femalejungle.com/ / autor: brak informacjiStylizacja na Komunię w jasnych kolorach / http://www.femalejungle.com/ / autor: brak informacji Stylizacja na Komunię w jasnych kolorach / http://www.femalejungle.com/ / autor: brak informacji Stylizacja na Komunię w jasnych kolorach / http://www.femalejungle.com/ / autor: brak informacji

Elegancja na Pierwszej Komunii Świętej

Najelegantsze są proste fasony jednokolorowych ubrań, bez zbędnych ozdób czy cekinów. Ważna jest wspomniana kolorystyka - postaw na połączenie góra trzech kolorów. Najlepiej wybierz jedną, przewodnią barwę i dobieraj dodatki w jej odcieniach. Jeżeli chodzi o buty, postaw na takie z zakrytymi palcami, na niezbyt wysokim obcasie. O twojej elegancji świadczyć też będzie dobór biżuterii. Delikatne kolczyki  czy naszyjnik w zupełności wystarczą. Ważna jest również fryzura i makijaż. Kieruj się zasadą: im mniej, tym lepiej. Nasza propozycja stylizacji to garniturowe spodnie, zwiewna koszula i jasny płaszcz. Jasne kolory możesz przełamać ciemnymi dodatkami, czarne buty na grubym obcasie sprawdzą się idealnie.

stylizacja na komunię / kolaż / materiały partnerastylizacja na komunię / kolaż / materiały partnera stylizacja na komunię / kolaż / materiały partnera stylizacja na komunię / kolaż / materiały partnera

Pamiętaj, że przede wszystkim ty masz się dobrze czuć w każdym stroju, dlatego dopasowuj go do swojego stylu. Kierując się kilkoma przedstawionymi przez nas zasadami i swoją intuicją na pewno wybierzesz stylizację, która będzie odpowiednia i elegancka. Więcej naszych propozycji ubrań na komunię znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA