Jak się ubrać zimą na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak wiemy, pierwsze wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej jest bardzo ważne. Jeżeli staracie się o pracę właśnie teraz, zobaczcie nasze propozycje i porady, o czym warto pamiętać, szykując odpowiedni strój.

Eleganckie okrycie wierzchnie

Okrycie wierzchnie to pierwsza rzecz, która rzuca się oczy w zimowych stylizacjach, dlatego na rozmowę kwalifikacyjną powinno być bardzo starannie dobrane. My proponujemy wełniany płaszcz o klasycznym kroju w neutralnym kolorze. Odradzamy natomiast puchowe kurtki, które nie należą do zbyt eleganckich. Klasyczny płaszcz świetnie będzie wyglądał zarówno do spodni, jak i spódnicy czy sukienki.

Eleganckie okrycie wierzchnieEleganckie okrycie wierzchnie kolaż avanti24 /stylizacja NN, ndemand.myecomshop.com /zdjęcia materiały partnera kolaż avanti24 /stylizacja NN, ndemand.myecomshop.com /zdjęcia materiały partnera

Czy wypada włożyć sweter?

Czy na rozmowę o pracę wypada włożyć sweter? Dużo zależy od stanowiska, o jakie się ubiegamy oraz charakteru firmy. Jednak, jeżeli na sweter włożymy żakiet, całość może nabrać bardzo eleganckiego charakteru. Taki zestaw z pewnością sprawdzi się podczas mrozów, a odpowiednie dodatki sprawią, że podkreślimy dodatkowo nasz profesjonalizm.

Czy wypada włożyć sweter?Czy wypada włożyć sweter? kolaż avanti24 /stylizacja NN, blog.styleestate.com /zdjęcia materiały partnera kolaż avanti24 /stylizacja NN, blog.styleestate.com /zdjęcia materiały partnera

Spódnica w zimowej stylizacji biznesowej

Bez względu na porę roku, jeżeli zakładamy spódnicę na rozmowę kwalifikacyjną, to musimy dobrać do niej rajstopy. Zimą możemy jednak z powodzeniem zdecydować się na grubsze, które skutecznie ochronią nas przed zimnem. W stylizacji, która nam przypadła do gustu, w oczy rzuca się eleganckie połączenie bieli z czernią oraz minimalistyczne dodatki.

Spódnica w zimowej stylizacji biznesowejSpódnica w zimowej stylizacji biznesowej kolaż avanti24 /stylizacja NN, moda.mujeryestilo.com /zdjęcia materiały partnera kolaż avanti24 /stylizacja NN, moda.mujeryestilo.com /zdjęcia materiały partnera

Chociaż zasady dress code'u nie zmieniają się wraz z porami roku, to zimą bywa na prawdę trudno dopasować obowiązujące reguły do warunków na dworze. Jednak najprostsze rozwiązania bywają najlepsze, dlatego zawsze warto mieć w swojej szafie elegancki płaszcz, materiałowe spodnie i żakiet. Wraz z takimi dodatkami, jak skórzana torebka i odpowiednie buty - uda wam się stworzyć zestaw stosowny do okazji oraz sprawdzający się nawet przy ujemnych temperaturach.

Zobaczcie także akcesoria , które uzupełnią Wasze stylizacje.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.