Łukasz Jemioł kolekcja jesień-zima 2018/2019. Relacja z pokazu

Kasia Żechowicz
27.09.2018 15:15
Łukasz Jemioł powitał jesień kolekcją zatytułowaną "Believe in your power". Polski projektant zaprezentował na wybiegu wyłącznie damskie sylwetki. Ubrania na nowy sezon mają zachęcać kobiety, by uwierzyły w swoją siłę. U Jemioła idzie ona w parze z kobiecością, a nawet eterycznością.

Łukasz Jemioł "Believe in your power"

We wtorek 25 września odbył się pokaz najnowszej kolekcji Łukasza Jemioła na sezon jesień-zima 2018/2019. Tym razem tematem przewodnim była siła kobiet, stąd mocny tytuł "Believe in your power".

Łukasz Jemioł kolekcja 'Believe in your power' jesień-zima 2018/2019Łukasz Jemioł kolekcja 'Believe in your power' jesień-zima 2018/2019 Mat. prasowe

Uwielbiam kobiety. To dla nich i dzięki nim tworzę. Niezmiennie jestem pod ich wrażeniem. W dzisiejszym zabieganym świecie zazwyczaj łączą pracę zawodową z życie osobistym. Są wielozadaniowe, pełne empatii. I właśnie ich siła była dla mnie inspiracją przy tworzeniu najnowszej kolekcji.

- deklaruje projektant. Nowa linia ubrań łączy elementy, z których Jemioł jest już znany oraz nowości, w których widać silną obecność świeżych trendów. Do tej pierwszej grupy należy zaliczyć oversize'owe grube swetry, w tym sezonie łączone z koronkowymi spódnicami, a także klasykę damskiej garderoby: wełniane płaszcze i marynarki.

Trendy: "power look", lateks i bielizna na widoku 

Łukasz Jemioł kolekcja jesień-zima 2018/2019Łukasz Jemioł kolekcja jesień-zima 2018/2019 Mat. prasowe

Męskie formy żakietów przywoływały na myśl "power look" z lat 80. Wizerunek formalnej businesswoman przełamano jednak zadziornymi szortami, skórzanymi bluzkami i seksownymi body. Te ostatnie wyróżniały się modnym wzorem w panterkę albo lakierowaną skórą. Lateksowy połysk to zdecydowanie najciekawszy i najmocniejszy punkt kolekcji Jemioła. Charakterystyczne były również gorsety z wycięciami na piersi. Podobną formę miały modele z kolekcji Sally LaPointe (lato 2017) oraz te zaprojektowane przez Chiarę Ferragni (The Blonde Salad) dla firmy Yamamay. Włoska influencerka nosiła je na T-shirt, u Jemioła gorsety nałożone są też na swetry.

Lateksowe akcenty w kolekcji Łukasz Jemioł jesień-zima 2018/2019Lateksowe akcenty w kolekcji Łukasz Jemioł jesień-zima 2018/2019 Mat. prasowe

Bieliźniane akcenty nawiązują do trendu noszenia jej na widoku, co również wpisuje się w klimat szalenie modnych aktualnie lat 80. Zaczęło się od Jean Paul Gaulter, którego słynny "bustier" stanowi dziś inspirację dla wielu projektantów. W kolekcji Jemioła pojawiły się również koronki odsłaniające piersi. Ten "look" przypadł Mai Salamon - polskiej topmodelce, która otwierała pokaz.

Modne materiały i kolory na jesień

Naszą uwagę zwróciły zamszowe sukienki przewiązywane paskiem. To propozycja dla kobiet, które lubią ciężkie materiały. Zamsz świetnie wpisuje się w jesienno-zimową aurę, podobnie jak kolorystyka, która dominowała u Jemioła. Oprócz dość przewidywalnych szarości i czerni, na wybiegu pojawiły się: brąz w pięknym odcieniu "camelowym", miedź, musztardowa żółć, khaki i niebieski w wieczorowej odmianie z czarnym połyskiem. Z ciężkimi materiałami kontrastowała lekka i zwiewna satyna pod postacią koszulowych sukienek, które można by nosić również na co dzień.

Zamsz i satyna w jesienno-zimowej kolekcji Łukasza JemiołaZamsz i satyna w jesienno-zimowej kolekcji Łukasza Jemioła Mat. prasowe

Zaprezentowana kolekcja to 200% marki Łukasz Jemioł w każdym projekcie. Moją rolą jest tworzenie ubrań, które będą służyć kobietom. Bez względu na to, czy zakładają je na czerwony dywan, czy do pracy. Zależy mi, żeby czuły się dobrze. Były sobą. Kobiety są niesamowite.

- mówił Łukasz Jemioł. Pokaz wyreżyserowała Kasia Sokołowska, a stylizacje na wybieg przygotowała Agnieszka Ścibior.

Byliśmy na pokazie Łukasza Jemioła na sezon jesień-zima 2018/2019