Obok tych klapek nie da się przejść obojętnie! Są jednymi z wygodniejszych na rynku. HIT

Nadchodzące dni zapowiadają się naprawdę pięknie i wcale nie będzie przesadą, jeśli z dna szafy wyciągniesz klapki! Birkenstock to kultowe modele, które koniecznie powinnaś mieć w swojej kolekcji. Są wygodne i uniwersalne - idealne do wszystkiego! Sprawdź nasze propozycje na cieplejsze dni, które z pewnością wpadną ci w oko.

Klapki Birkenstock: od lat na topie

Niemalże 250 lat minęło, odkąd Konrad Birkenstock wynalazł pierwszą wkładkę do obuwia, będącą odzwierciedleniem kształtu ludzkiej stopy. Klapki początkowo były uznawane za ortopedyczne, natomiast dziś uchodzą za najmodniejsze i najwygodniejsze buty na wiosnę i lato. Buty na korku ze skórzanymi paskami sprawdzą się nie tylko na przechadzki po mieści, ale i na plażę czy w duecie z elegancką stylizacją na wieczór. Zmieniające się warunki atmosferyczne, oraz piasek, kamienie i inne ciężkie podłoże  wpływać bardzo niekorzystnie na wygląd butów, aczkolwiek da się w bardzo prosty sposób zapobiec uszkodzeniom i zachować ich nienaganny wygląd na dłużej. Mamy na to kilka sposobów! Ale o tym dalej. Sprawdź już teraz nasze propozycje klapek na sezon 2023!

Klapki BirkenstockKlapki Birkenstock Fot. Butyjana

Klapki Birkenstock: posłużą wiele sezonów

Jeśli chcesz, aby twoje klapki przetrwały dłużej niż jeden sezon musisz odpowiednio o nie dbać. To wcale nie jest takie trudne! Nie wystawiaj ich na długotrwałą ekspozycję na słońce i bardzo wysoką temperaturę, a będziesz mogła się nimi cieszyć przez wiele lat. Choć niektóre klapki na korku są odporne na działanie wody, przy ich czyszczeniu zaleca się raczej pielęgnację na sucho lub przetarcie ich wilgotną szmatką. Nadmierna i długotrwała wilgoć może negatywnie wpłynąć na podeszwę korkową, jak również może zmienić wygląd materiałów, a tego na pewno chciałabyś uniknąć. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie prać ich w pralce! Jak widzisz nie trzeba dużo, aby zachować nienaganny wygląd klapek na długo. To też jest na plus.

Klapki BirkenstockKlapki Birkenstock Fot. Butyjana

Klapki Birkenstock: japonki też warto mieć

Birkenstock to nie tylko klasyczne klapki, ale również japonki, które zasługują na zainteresowanie. Nam szczególnie spodobał się model Gizeh w kolorze różowym! Ma regulowane zapięcie na sprzączkę i anatomicznie ukształtowany pasek między palcami, który delikatnie się dopasowuje. Japonki zostały wykonane z materiału syntetycznego Birko-Flor, stworzonego przez samą markę Birkenstock, który jest bardzo trwały i przyjazny dla skóry, ponieważ od wewnątrz został miękko wykończony, by nie powodował otarć. Warto wspomnieć, że odpowiednio wyprofilowana wkładka wzmacnia mięśnie łydek oraz stymuluje krążenie! Buty możesz więc mieć na nogach nawet przez wiele godzin nie czując dyskomfortu i obciążenia stawów. Nie ma lepszych japonek na rynku! Sprawdź nasze typy na wiosnę i lato już teraz.

Klapki BirkenstockKlapki Birkenstock Fot. Butyjana

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.