26 marca - Dzień Air Maxów. Kultowe obuwie ma swoje święto!

26 marca to ważny dzień dla wszystkich kolekcjonerów obuwia. Kultowe Air Maxy po raz kolejny będą miały swoje święto. Z tej okazji firma Nike wypuszcza specjalną linię Air Max Day Collection, która czerpie z klasyków, ale patrzy w przyszłość.

Air Max Day CollectionAir Max Day Collection Źródło: www.nike.com

Znamy już wszystkie detale dotyczące specjalnej kolekcji, stworzonej z okazji obchodów Air Max Day. 26 marca będzie wyjątkowym dniem nie tylko dla zagorzałych kolekcjonerów obuwia, ale także dla wszystkich, którzy z nostalgią wspominają lata 80. i 90. To właśnie w ciągu tych dwóch dekad powstały kultowe modele Nike Air Max, które dziś stały się bazą do stworzenia nowych, unowocześnionych modeli.

 

W okolicznościowej kolekcji Nike pierwsze skrzypce gra model o nazwie Air Vapormax Plus. Łączy on w sobie śmiałe linie kultowych butów Nike Air Max Plus z 1998 roku i nowatorską podeszwę VaporMax Air-Sole. Efekt to wyjątkowo miękkie i lekkie obuwie, które zdaje się przeczyć prawom grawitacji. Jeszcze mocniejsze wrażenie spaceru po chmurce oferuje innowacyjny model Air Max 270. Zaprojektowany jako obuwie na co dzień, został wyposażony w największą jak dotąd poduszkę gazową pod piętą. Z kolei w modelu Vapormax 2.0 Flyknit skierowanym do biegaczy, poduszka rozłożona jest pod całą stopą.

 

Oprócz nowych modeli, Nike wskrzesił również najbardziej lubiane klasyki z serii Air. Wśród nich znalazły się Air Max 180, które były pierwszym modelem z widoczną amortyzacją Air (w wymiarze 180 stopni - stąd nazwa obuwia). Model po raz pierwszy pojawił się w sklepach w 1991 roku, a teraz ponownie wraca w pierwotnej postaci - z białą cholewką i podeszwą oraz czerwonym akcentem wokół poduszki. Wracają również przełomowe Air Max 93, zaprojektowane przez Tinkera Hatfielda, który po raz pierwszy umieścił poduszkę w centrum uwagi - była ona widoczna w wymiarze 270 stopni.

Air Max 180 i Air Max 93Air Max 180 i Air Max 93 Źródło: www.nike.com

Najbardziej oczekiwanym produktem z tej wyjątkowej kolekcji są buty Air Max 1/97 SW. Zaprojektował je Sean Wotherspoon, jeden z czołowych światowych kolekcjonerów klasycznej odzieży i obuwia. Model powstał jako praca konkursowa na Vote Forward 2017 i okazał się zwycięski. Sean wyraził w nim swoją wielką pasję do kultury lat 80., ale inspirował się też krajobrazami Los Angeles i Wirginii. W nowej propozycji widoczny jest styl Air Max 1 i Air Max 97 - ulubionych Nike'ów słynnego kolekcjonera.

 

W związku z olbrzymim zainteresowaniem Air Max Day Collection, warto pośpieszyć się z zakupem upatrzonego modelu - wiele z nich już teraz jest trudno dostępnych. Wielki powrót trendów z lat 80. i 90. dodatkowo podkręca atmosferę wokół kultowych Air Maxów. W ostatnim czasie stały się one ulubionym obuwiem modowych influencerów!

 

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.