Najczęstsze błędy, które popełniamy podczas kupowania butów

Beata Aduckiewicz
Wybierając idealne buty kierujemy się wieloma kryteriami, ale mimo wszystko zdarza nam się kupić takie modele, które potem okazują się zakupowym błędem. Zobacz, czego powinnaś się wystrzegać podczas wizyty w sklepie obuwniczym.

Błędy podczas kupowania butów (fot. Pinterest)Błędy podczas kupowania butów (fot. Pinterest) Błędy podczas kupowania butów (fot. Pinterest)

Błędy podczas kupowania butów (fot. Pinterest)

Mamy bardzo szeroki wybór wszelkiego rodzaju butów . Błądząc po sklepowych alejkach możemy się niekiedy zagubić w gąszczu półek wypełnionych najróżniejszymi modelami. Jednak ta szeroka oferta i częste promocje nie powinny nam przysłaniać dobrego gustu. Jakie błędy najczęściej popełniamy kupując buty? Przeczytaj, bo warto się ich wystrzegać.

Zbyt wiele ozdób

Ćwieki, metalowe akcenty, zawieszki i mix kolorów - im jest na butach więcej detali, tym będą wyglądać na tańsze i mało gustowne. Dotyczy to także tych droższych modeli, które niekiedy balansują na granicy dobrego smaku i tandety. Pamiętaj, że jedna gustowna ozdoba zaplusuje o wiele bardziej niż nagromadzone detale psujące cały efekt.

Nie pasują Ci

Wystające pięty z sandałów albo o numer większe czółenka? Kupujesz, bo myślisz sobie, że pewnie i tak nikt nie zauważy. Jednak zdradzi Cię niepewny i chwiejący się krok. Właśnie, dlatego pamiętaj, że jeżeli nawet najładniejsze buty w sklepie nie są na Ciebie dobre, to po prostu ich ale ich nie kupuj. Znajdziesz inne, bardziej komfortowe, a może i ładniejsze.

Znoszone, ale ukochane

Kupiłaś buty, które kosztowały majątek, chodzi Ci się w nich tak dobrze, że nie potrafisz ich wyrzucić? Znamy to. Zniszczona skóra, zdeformowany kształt i starte obcasy to jasne sygnały, że buty powinny się już znaleźć w koszu. Staraj się dbać o swoje obuwie . Używaj impregnatów, czyść je, a przed włożeniem do pudełka włóż do nich wypełniacz, aby nie straciły kształtu. Wtedy starczą Ci na dłużej.

Zbyt wysoka platforma

buty na platformach (fot. Pinterest)buty na platformach (fot. Pinterest) buty na platformach (fot. Pinterest) buty na platformach (fot. Pinterest)

Im wyższa platforma tym but wydaje się masywniejszy i mało gustowny. Na bardziej oficjalne wieczory wybierz raczej mniej wygodne czółenka na obcasach. Zakup do nich żelowe wkładki, które sprawią, że będziesz się czuła bardziej komfortowo. Niestety czasem, aby wyglądać elegancko, trzeba się trochę poświęcić.

Zbyt dużo blasku

Może Cię to nie pocieszy, ale im obuwie jest bardziej błyszczące tym wygląda bardziej tandetnie. Dotyczy to szczególnie modeli wykonanych ze sztucznej skóry. Lakier na sztucznej skórze bardzo szybko przestaje błyszczeć i miejscami staje się matowy, co wygląda jeszcze gorzej. Jeżeli już lubisz buty wykonane ze sztucznych materiałów, to raczej wybierz te naśladujące zamsz, gdyż wyglądają najbardziej naturalnie.

Kierujesz wyłącznie niską ceną

Oczywiście, atrakcyjna cena to zawsze plus, ale pamiętaj, że niekiedy jakość tańszych butów również bywa dosyć niska. Lepiej więc kupić droższe i lepiej wykonane buty, które posłużą Ci na o wiele dłużej, niż wybrać tańszy model, który rozpadnie się już po miesiącu.

Zobacz najładniejsze sandały na wiosnę w sklepie Avanti24 .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.