Jakich pędzli do makijażu użyć do nakładania poszczególnych produktów? Podpowiadamy!

Joanna Szczurek
03.10.2019 12:00
pędzle

pędzle (instagram/@inglot_cosmetics)

Zainwestowałaś w dobrej jakości kosmetyki, ale nie wiesz, jak je nakładać, żeby wyglądały jak najlepiej? Potrzebujesz odpowiednich pędzli, dzięki którym produkty będą łatwo się nakładać, a twój makijaż będzie prezentował się, jakby wykonał go profesjonalista! Zobacz, które pędzle warto wybrać i dowiedz się, jak ich używać.

Pędzle do podkładu

 

Jeżeli do tej pory nakładałaś podkład rękami, koniecznie powinnaś zaopatrzyć się w pędzel! Używając go, uzyskasz większe krycie i szybszą aplikację bez smug. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pędzli do podkładu, w tym 4 podstawowe: flat top (ze ściętym na płasko włosiem), języczkowy, duo fibre (z dwukolorowym włosiem) i round top (z włosiem ściętym na półokrągło). Jaki pędzel sprawdzi się najlepiej? Flat i round top będą idealne do gęstych i mocno kryjących podkładów. Używamy ich wykonując ruch stemplujący, by wprowadzić podkład w skórę. Pędzel duo fibre będzie idealny do podkładów o płynnej konsystencji. Dzięki niemu osiągniesz mocniejsze krycie niż stosując inne rodzaje aplikacji. Natomiast atutem pędzla typu języczek jest to, że nie pochłania dużej ilości produktu. Może jednak pozostawiać smugi, dlatego po jego użyciu możesz wklepać i wygładzić podkład gąbeczką.

Pędzle do konturowania

 

Znalazłyśmy kilka rodzajów pędzli do konturowania, które sprawdzą się do różnych produktów. Bardzo popularne są pędzle ścięte, idealne do nakładania różu czy bronzera. Ciekawy jest również duży pędzel, świetny do ocieplania i konturowania twarzy czy nakładania takich produktów jak rozświetlacz czy bronzer do ciała. Warto też zapatrzyć się w pędzel do rozświetlacza. Najlepszy będzie zbity pędzel, który pozwoli na precyzyjną aplikację na kościach policzkowych. Do sypkich pudrów i rozświetlaczy polecamy natomiast pędzel typu wachlarz, wykonany z włosia szopa! Jest przyjemny i delikatny dla skóry. 

Pędzle do pudru

 

Najlepszy pędzel do nakładania pudru to kabuki. Możesz stosować go zarówno do nakładania pudrów w kamieniu jak i sypkich. Im mniej zbity pędzel, tym bardziej naturalny efekt. Jeżeli jednak zależy ci na kryciu, powinnaś wybrać ten z gęstym włosiem. Dwa pędzle kabuki, które wybrałyśmy, będą idealne do tego celu. Jeden z nich możesz kupić w zestawie z etui, które będzie bardzo przydatne w podróży, a także na co dzień, gdy chcesz zabrać pędzel do torebki, by wykonać w ciągu dnia ewentualne poprawki.

Pędzle do makijażu oczu

 

Ostatnie w naszym zestawieniu są pędzle do makijażu oczu. Jeżeli używasz cieni do powiek, powinnaś zaopatrzyć się w kilka podstawowych modeli. Pierwszy to płaski, zbity pędzelek do nakładania cienia na całą powiekę. Dzięki niemu pigment będzie mocno widoczny (w przypadku metalicznych cieni możesz użyć mokrego pędzla). Niezbędny jest też puchaty pędzelek do blendowania. Dzięki niemu tak połączysz ze sobą kolory, żeby zatarły się granice między nimi. Warto też zainwestować w mały, ścięty pędzelek. Możesz nałożyć nim cień na linii rzęs, eyeliner w żelu lub pomalować brwi!

Jeżeli nie chcesz kupować wszystkich pędzli osobno, zainwestuj w zestaw. Te prezentowane poniżej są świetne!