Jak dobrać lakier do paznokci? Porady i inspiracje

Klaudia Stawska
20.07.2016 09:00
Jak dobrać lakier do paznokci?

Jak dobrać lakier do paznokci? (Sally Hansen)

Lakier do paznokci to szczegół, który potrafi odmienić stylizację - dodać jej kolorytu, pikanterii lub elegancji. Sprawdź, czym się kierować w doborze lakieru do paznokci oraz zainspiruj się najnowszymi trendami w manicurze.

Lakiery do paznokci są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej - od perłowych pasteli aż po ciemne, ciężki matowe barwy. Dodatkowo pozornie te same kolory mogą zupełnie inaczej wyglądać, kiedy użyjemy lakieru innego typu lub innej firmy. Wybierając lakier do paznokci warto kierować się zarówno typem swojej urody, jak i dobierać go do okazji oraz stroju.

 

O czym pamiętać, wybierając lakier do paznokci?

1. Małe lub krótkie paznokcie korzystniej wyglądają w jasnych lakierach.

2. Panie o chłodnym typie urody będą korzystniej wyglądać w lakierach z dodatkiem niebieskiego, który ochładza temperaturę barwy. Ciepłe barwy będą wyglądać nieciekawie i nie zostaną wyeksponowane, a skóra dłoni może wyglądać mniej korzystnie lub nawet sino.

3. Ciepły typ urody doskonale będzie prezentował się w perłowych pastelach oraz kolorach złamanych czerwienią czy pomarańczem.

4. Perłowe lakiery podkreślają niedoskonałości płytki.

5. Dobieraj lakier do okazji, np. do pracy zdecyduj się na jasny, stonowany manicure, zaś na imprezę możesz pozwolić sobie na intensywne kolory, a nawet brokatowe wykończenie.

Nail look inspirowany nową kolekcją Bizuu jesień-zima 2016/17

Nail look inspirowany nową kolekcją Bizuu jesień-zima 2016/17Nail look inspirowany nową kolekcją Bizuu jesień-zima 2016/17 materiały partnera /Nail look inspirowany nową kolekcją Bizuu jesień-zima 2016/17 materiały partnera /Nail look inspirowany nową kolekcją Bizuu jesień-zima 2016/17

Inspirowany najnowszą, jesienno-zimową kolekcją duetu BIZUU kreatywny nail look to ukośnie układające się pasy w odcieniach różu, brzoskwini, wina i ciepłej mięty. Został zaprojektowany przez Madeline Poole - Global Color Ambassador marki Sally Hansen i jest bezpośrednim nawiązaniem do multikolorowej sukienki BIZUU, która podobnie jak większość kreacji projektantek nosi damskie imię - tym razem jest to imię "Sally", nawiązujące do współpracy BIZUU oraz Sally Hansen.

Manicure został wykonany czterema odcieniami lakierów Sally Hansen Complete Salon Manicure : #360 Plum's the Word (wino), #523 Aflorable (róż), #547 Peach of Cake (brzoskwinia), #671 Moheato (mięta).

Jak wykonać ten manicure?

KROK 1: Zacznij od pomalowania całej płytki różowym lakierem Afflorable.

KROK 2: Za pomocą płaskiego pędzelka lub specjalnych naklejanych paseczków namaluj na każdym paznokciu przekątne linie, zaczynające się z boku paznokcia, dochodzące do połowy płytki. Użyj odcieni Peach of Cake, Moheato oraz Plum's the Word.

KROK 3: Połącz paski, rysując przekątną linię za pomocą innego koloru - tak, aby paski tworzyły literę "V".

Źródło: materiały partnera

Więcej o: