Idealny make up oka - zobacz nasze ulubione tutoriale

Wiktoria Nowak
Masz fioła na punkcie makijażu? To zupełnie tak jak my, dlatego postanowiłyśmy pokazać wam kilka fantastycznych tutoriali, z których dowiecie się jak poprawnie wykonać np. idealny makijaż oczu.

Idealne brwi i rzęsy

Na początek musimy koniecznie zaznaczyć, że idealne wyregulowane i pomalowane brwi i rzęsy to podstawa. Każda z nas chciałaby mieć idealne , aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Pomimo tego, że dzięki kosmetyce estetycznej można wszystko zmienić, lub poprawić nie wszystkie kobiety dobrze na tym wychodzą. Przykładem mogą być tzw. nieświadome ofiary zabiegów przedłużania rzęs lub regulacji brwi. Zbyt długie i gęste rzęsy nie zawsze wyglądają naturalnie, a za mocno wyregulowane brwi - śmiesznie. Jak zatem znaleźć swój idealny sposób na makijaż oka ? Można zainspirować się na przykład zdjęciami z sieci i pokazać je kosmetyczce - mamy wtedy pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak, to wina tylko i wyłącznie kosmetyczki.

 

Idealna kreska

Wykonanie idealnej kreski w makijażu oka to nie lada wyzwanie. Wiele z nas ma z tym problem i szuka magicznych sposobów na ułatwienie sobie tego zadania. Z pomocą przychodzą przeróżne makeup stencils, czy szablony do pomalowania idealnej kreski. Jeśli nie masz pod ręką właśnie takiego szablonu, możesz również użyć np. taśmy klejącej, która pomoże Ci wykonać perfekcyjną kreskę w kilka sekund.

 

Makijaż na wielkie wyjście

Jeśli chodzi o makijaże, naszymi faworytami są oczywiście te, wykonane za pomocą kolorowych cieni do oczu w najmodniejszych kolorach sezonu. Jesień obfitowała w bordowe barwy, a zimą modny był połysk. Jak zatem to idealnie ze sobą połączyć?

 

Delikatny makijaż na co dzień

Potrzebujesz kilku inspiracji, jak wykonać delikatny makijaż oka na co dzień? Wystarczy pomalować oczy jasnym cieniem w różowym odcieniu, rzęsy delikatnie musnąć maskarą, a brwi pomalować specjalnym pudrem. A jeśli chcesz rozświetlić swoje spojrzenie, sięgnij po białą kredkę. Dzięki niej skutecznie pozbędziesz się efektu zmęczonych oczu.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.