Bikini brazylijskie - czy warto?

Depilacja brazylijska to dla wielu oczywistość, lecz nadal budzi dużo kontrowersji. Jak wygląda zabieg depilacji bikini brazylijskiego, jak się do niego przygotować i czy warto go robić - odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące depilacji woskiem i laserem.

Na czym polega depilacja bikini brazylijskie?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia w okolicach bikini. Depilacja bikini brazylijskie to zabieg mający na celu usunięcie włosów z całej strefy bikini - wzgórka łonowego, pachwin oraz odbytu. Inaczej nazywa się ją depilacją pełną lub głęboką. Zabieg depilacji bikini brazylijskiego można wykonać woskiem lub laserem, a każda z metod ma swoje plusy i minusy. Jakie? O tym poniżej.

Depilacja bikini brazylijskie to metoda na całkowite pozbycie się włosów. Wygodne i higieniczne, zwłaszcza latem, zabiegi depilacji brazylijskiej zyskują na popularności. Gdzie wykonać taką depilację? Najlepiej udać się do specjalistycznych salonów. Zarówno w przypadku depilacji woskiem jak i laserem warto wykonać ją w gabinecie, w którym pracują profesjonaliści, by cieszyć się zdrowiem i skutecznością zabiegu. 

Depilacja woskiem bikini brazylijskie

Wosk to najpopularniejsza metoda pozbycia się włosów. Jeśli depilacja woskiem jest wykonana w bezpiecznych warunkach, gwarantuje przez miesiąc gładką skórę i brak problemów. Jak przygotować się do depilacji woskiem? Włosy muszą mieć około 0,5 cm długości, co oznacza, że nie można ich golić przez około dwóch lub trzech tygodni. Dla wielu kobiet jest to uciążliwe, zwłaszcza latem. Jeśli włoski są odpowiednio długie, należy udać się do salonu kosmetycznego, gdzie wykonywany jest zabieg. Kosmetyczna nakłada wosk na skórę i zrywa go, pozostawiając depilowane miejsca gładkimi. 

depilacja bikini brazylijskiedepilacja bikini brazylijskie Fot. Shutterstock

Plusy depilacji woskiem w przypadku bikini brazylijskiego:

trwały i natychmiastowy efekt.

Minusy depilacji woskiem w przypadku bikini brazylijskiego:

długi czas zapuszczania włosków przed depilacją;

ból;

problem wrastania włosków (nasila się z czasem, kiedy włoski poddawane depilacji z miesiąca na miesiąc osłabiają się).

Depilacja laserowa bikini brazylijskie

Drugą możliwością jest depilacja laserowa bikini brazylijskiego. Ta metoda przynosi skuteczne i długotrwałe efekty, lecz jest zdecydowanie bardziej kosztowna i czasochłonna. By przygotować się odpowiednio do depilacji laserem, należy skonsultować się z gabinetem, który oferuje taką usługę. Na działanie lasera na naszej skórze wpływa wiele czynników - stan zdrowia, uczulenie na słońce, jak również to co jemy lub pijemy. By nie zaszkodzić swojemu zdrowiu, należy przestrzegać wszystkich zasad, o jakich mowa w regulaminie zabiegu. Sama depilacja laserem to krótszy i mniejszy ból niż zabieg depilacji woskiem. Uczucie ukuć igłą nie jest tak mocne i długotrwałe, więc spokojnie da się je przeżyć. Przed zabiegiem należy zgolić włoski, nie ma również potrzeby ich zapuszczania w przerwach między sesjami. Efekty widać dość szybko, lecz by zupełnie pozbyć się włosków w okolicach bikini, należy udać się na zabieg od 6 do 10 razy.

depilacja bikini brazyjlijskiedepilacja bikini brazyjlijskie Fot. Shutterstock

Plusy depilacji laserowej bikini brazylijskiego:

brak konieczności zapuszczania włosków;

niewielki ból podczas zabiegu;

efekt utrzymujący się całe życie.

Minusy depilacji laserowej bikini brazylijskiego:

długofalowy proces, jakim jest całkowite pozbycie się włosków;

cena (wyższa niż w przypadku depilacji bikini woskiem);

więcej aspektów, które mogą wpłynąć na efekty zabiegu (choroba, picie ziół itd).

O czym należy pamiętać, wykonując zabieg depilacji bikini brazylijskiego?

Niezależne od wybranej metody, należy pamiętać, że skóra po depilacji jest podrażniona. W gabinetach kosmetyczki informują, jakimi kremami należy ją nawilżać i warto stosować się do zaleceń, by uniknąć długotrwałych podrażnień. Oprócz odpowiednich kosmetyków warto też zrezygnować na kilka dni z basenu, sauny czy opalania, by nie spowodować przebarwień na skórze, które bardzo trudno usunąć.

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.