Testuję najlepsze buty do tenisa SOLUTION SPEED FF 3. Design robi wrażenie, ale powodów do zachwytu jest więcej!

Każda okazja i każdy powód są dobre, żeby zacząć trenować. Według trendów w 2024 roku najchętniej wybieranym sportem będzie tenis. Nic w tym dziwnego, osiągnięcia Igi Świątek robią wrażenie, a estetyka #tenniscore ciągle zdobywa na popularności. Dzisiaj przedstawię wam mój subiektywny test nowych butów od Asics SOLUTION SPEED FF 3. To najlepsze buty do tenisa - design i technnologię powalają!

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tenisem, czy grasz już zawodowo, zapamiętaj, że w wyposażeniu na trening najważniejsze są buty. Muszą być bardzo wygodne, lekkie i szybkie. Całkiem niedawno marka ASICS wprowadziła na rynek nowe buty do tenisa. Ich kluczowym atutem jest technologia, która robi wrażenie! PRECISION-SOLE to technologia opracowana przy użyciu sztucznej inteligencji oraz klasycznego, japońskiego rzemiosła, o których więcej przeczytasz w drugiej części mojej relacji.

Nowe buty do tenisa Asics – piękny design

Zacznę od tego, że uwielbiam estetykę tenisa. Oszczędną kolorystykę, jakość premium i ponadczasowe odcienie bieli. Nowy model Asics zachwycił mnie minimalizmem i jednym oszczędnym akcentem w modnym i energetycznym pomarańczowym kolorze. Materiał? Na pierwszy rzut oka widać, że jest wysokogatunkowy i przetrwa próbę czasu (i niejedno pranie w pralce). Cieszy mnie również precyzyjnie wyprofilowana podeszwa i kilka centymetrów uniesienia, dzięki którym chodzi się w tych butach jak po chmurce.

Nowe buty do tenisa Asics - piękny designNowe buty do tenisa Asics - piękny design fot. Marta Podściańska archiwum prywatne

Nowe buty do tenisa Asics – jeszcze piękniejsze technologie

Kilka słów objaśnienia, czemu technologie ASICS SOLUTION SPEED FF3 są lepsze niż inne? W procesie ich tworzenia brali udział zawodowi sportowcy i nauki biomechaniczne, więc model projektowano w najlepszy możliwy sposób – na podstawie poruszania się tenisisty na korcie.

Nowe buty do tenisa Asics – jakość japońskiego rzemiosła 

Kultura sportowa w Japonii jest bardzo rozwinięta, a ich technologiczne innowacje godne podziwu. Zawsze staram się być obiektywna i ostrożna przy ocenie nowości na rynku, ale japońskie marki nigdy mnie nie zawiodły. Uwielbiam zegarki Casio, słuchawki Panasonic i aparaty Canon. Zakupy w Asics też zawsze były trafione, dlatego tym bardziej chciałam przetestować od nich nowy model.

Nowe buty do tenisa AsicsNowe buty do tenisa Asics fot. Marta Podściańska archiwum prywatne

Nowe buty do tenisa Asics – pierwsze wrażenia w ruchu

Pierwsze wrażenia? Asics SOLUTION SPEED FF 3 zapewnią ci uczucie miękkości pod stopą. To najbardziej zaawansowane buty do tenisa, które idealnie sprawdziły mi się na korcie. Przede wszystkim są bardzo elastyczne, dlatego nawet najszybszy i najbardziej gwałtowny ruch nie obciąża stopy. Lekkość? 10/10, wygenerowana algorytmicznie podeszwa sprawia, że butów praktycznie nie czuć ich na stopach i pozwalają one osiągnąć maksymalną prędkość godną zawodowca. Jednocześnie zapewniają świetną przyczepność oraz elastyczność. Jakby tego było mało, to nowa technologia SPEEDTRUSS ™ zapewnia dodatkowe wsparcie skrętne i pomaga w przyspieszaniu do przodu poprzez zwiększenie sztywności zginania w śródstopiu. Za świetną przyczepność i amortyzacje odpowiadają technologię FLYTEFOAM ™ i 3D SPACE CONSTRUCTION – warto o nich poczytać, a wysoka trwałość jest zaletą panelu PU.

Tenis to bardzo elitarna dyscyplina sportu, dlatego buty kosztują swoje, jednak warto zainwestować w ten jednorazowy zakup, chociażby dla przetestowania technologii, które nie zawodzą i są krokiem ku przyszłości!

Nowe buty do tenisa AsicsNowe buty do tenisa Asics fot. Marta Podściańska archiwum prywatne

Nowe buty do tenisa AsicsNowe buty do tenisa Asics fot. Marta Podściańska archiwum prywatne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.