Sukienki, które pokochają kobiety o pełniejszych kształtach (i nie tylko). Zjawiskowe fasony i świetna jakość!

Większość kobiet niezależnie od figury kocha i nosi sukienki. Są uniwersalne, a odpowiednio dobrane pięknie podkreślają naszą kobiecość i atuty. Zobacz, jakie modele wybrałyśmy na różne sylwetki!

Sukienki na figurę typu gruszka

Figura gruszka charakteryzująca się pełniejszymi biodrami i zgrabniejszą górną częścią ciała to wbrew pozorom jedna z najczęstszych sylwetek u kobiet. Dysproporcja między szerokim dołem a wąską górą stanowi największe modowe wyzwanie. Jednak w odpowiednio dobranych fasonach można pięknie podkreślić piękno takiej sylwetki. Odpowiedni krój sukienki skutecznie odciągnie uwagę od problematycznych miejsc i wyeksponuje atuty figury. Jaki model wybrać? Świetnie sprawdzą się sukienki zarówno mini, jak i midi. Sprzyjać sylwetce będą dekolty w kształcie serduszka i litery V, falbanki i bufiaste rękawy. Doskonałą propozycją są również modele o trapezowym kroju, świetnie sprawdzą się też te wiązane w talii.

MoodoMoodo Fot. Moodo
Sukienki na figurę typu jabłko

Sukienki są jednym z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Dla pań o figurze typu jabłko, czyli z pełniejszymi ramionami, bez wyraźnej talii i z obfitym biustem poleca się sukienki, które optycznie zmniejszą górną część ciała i poszerzą dolną partię sylwetki, tak aby zrównoważyć proporcje. W tym celu warto zaakcentować talię, zaokrąglić biodra oraz wyeksponować zgrabne nogi. Sprawdzą się modele o typowo kobiecych krojach: rozkloszowane, z dekoltem typu V lub półokrągłym. Wskazane są gładkie tkaniny, ale subtelne printy nie są zabronione. Jeśli chodzi o falbanki i marszczenia, to warto zadbać, aby nie znajdowały się w okolicy ramion, dzięki czemu unikniemy dodatkowego poszerzenia górnej części sylwetki. 

MoodoMoodo Fot. Moodo

Sukienki dla pań z dużym biustem 


Duży biust to atut, jednak nieodpowiednio wyeksponowany może źle wpłynąć na ogólny efekt. Granica pomiędzy eleganckim wyglądem ze smakiem, a wyzywającą stylizacją jest bardzo cienka, dlatego warto zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze lepiej unikaj zbyt obcisłych ubrań, dopasowana mini to ryzykowna propozycja stylizacji, która może dodatkowo powiększyć biust. Po drugie postaw na dekolt w szpic, który jest elegancki i bezpieczny. Po trzecie unikaj krótkich bufiastych rękawów, dużych wzorów w górnej części sylwetki. Najlepsze propozycje dla kobiet z dużym biustem znajdziesz w naszym zestawieniu poniżej! 


MoodoMoodo Fot. Moodo

Więcej o:
Copyright © Agora SA