Nowojorskie, brytyjskie i włoskie marki, które musisz znać. Ich torebki są piękne i kultowe, a nie wszystkie są drogie

W świecie mody istnieje wiele kultowych marek, które od lat przykuwają uwagę. Nowojorskie, brytyjskie i włoskie brandy to prawdziwe perły, a ich torebki są kwintesencją piękna i funkcjonalności. Poznaj 5 marek z długą historią, które do dziś zachwycają swoimi produktami. Co ciekawe, nie wszystkie są drogie.

Amerykańskie Juicy Couture oraz Zac Posen

Juicy Couture to kultowa marka utrzymana w klimacie lat 00. Jej welurowe dresy z połyskującym napisem to nieodłączna część wizerunku Paris Hilton. Nosiła je również Madonna, Britney Spears, Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, Jennifer Lopez czy Kim Kardashian – niemal wszystkie gwiazdy. Moda wraca, a estetyka y2k szturmem podbiła media społecznościowe i nasze codzienne życie (pamiętacie szał na stylizację z serialu Euforia?). To właśnie dlatego torebki Juicy wpisują się obecnie w gorące trendy. Wybrałyśmy te logowane ze złotym łańcuszkiem, które balansują na granicy luksusu i rock and rolla. Ceny? Opis gwiazd uwielbiających tę markę mógł was zmylić! Te torebki mają sieciówkową cenę! Kolejną amerykańską marką, po którą warto sięgnąć, jest Zac Posen. Jeszcze kilka lat temu Zac Posen był jednym z największych młodych projektantów w świecie mody. Jego ubrania i torebki nosiła sama Naomi Campbell. Niestety w 2019 roku Zac Posen zakończył działalność, ale markę przejął nowy właściciel. Teraz możemy kupić ponadczasowe i jakościowe projekty tej marki klasy luksusowej w niskich cenach. W oko wpadła nam miękka shopperka ze zwierzęcym deseniem oraz skórzana, dwukolorowa torebka ze złotym łańcuszkiem, która układa się w harmonijkę. Kupicie je w świetnej cenie w HalfPrice!

Amerykańskie Juicy Couture oraz Zac PosenAmerykańskie Juicy Couture oraz Zac Posen fot. Halfprice

Amerykańskie Juicy Couture oraz Zac PosenAmerykańskie Juicy Couture oraz Zac Posen fot. Zac Posen / Juicy Couture

W brytyjskim duchu – Bessie London

Lata 90. i 00. - jeśli miałaś w rodzinie wujka czy ciotkę, którzy przywozili z Londynu torby ciastek shortbread  czy ubrań to jest duża szansa, że już widziałaś torebki marki Bessie London. Zarówno odzież, jak i obuwie są w Wielkiej Brytanii na ogół tańsze niż w Polsce, dlatego te torebki są bardzo popularne już od lat 70., kiedy marka zaczynała od stoiska na słynnym targu kwiatowym przy Columbia Road. Wyjątkowe wzory i pikowania to połączenie naturalnej energii i kreatywności wschodniego Londynu. Kwiaty, kolory, zapachy, sztuka, tłum wyznaczający trendy – to wszystko widać w torebkach, które są projektowane dla nowoczesnych kobiet z miasta. Na szczęście ceny pozostały bardzo przyjemne. Listonoszki kosztują jedyne 139 zł. My zachwycamy się również pojemnymi shopperkami z wyrazistym pikowaniem – bordowa jest najpiękniejszym odpowiednikiem aktualnych jesiennych trendów.

W brytyjskim duchu - Bessie LondonW brytyjskim duchu - Bessie London fot. Halfprice

W brytyjskim duchu - Bessie LondonW brytyjskim duchu - Bessie London fot. Bessie London

Włoska jakość Moschino i Pollini

Moschino nie musimy nikomu przedstawiać. To do tej pory jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, znana ze swojej ekstrawagancji. Zarówno jej ubrania, jak i torebki wykraczają poza znane schematy. Trzeba przyznać jedno - są tworzone po to, aby bawić się modą i dostarczać nam radości. Wyróżniają się wyszukanymi kształtami czy wzorami, które przykuwają uwagę. Projekty Moschino są bogate w detale i wyjątkowe wzornictwo, co widać w torebkach. Czarne pikowane i gładkie skórzane torebki z logo czy łańcuszkiem należą do naszych ulubionych. Zakochasz się w nich od pierwszego dotknięcia. Warto również znać włoską markę Pollini, której historia zaczęła się już w XIX wieku. Do tej pory jest znana z wyrobów jakości rzemieślniczej. Stylowe projekty miały przede wszystkim zapewniać wygodę i użyteczność. Kunszt wykonania torebek jest widoczny gołym okiem, w języku Włoszek powiedziałybyśmy fenomenale. Logowany klasyk z koniakowym wykończeniem i detalami w kolorze starego złota zachwyca i skłania do zakupu.

Włoska jakość Moschino i PolliniWłoska jakość Moschino i Pollini fot. Moschino / Pollini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.