W tym sezonie nosimy denim! Jak dobrać fason jeansów do sylwetki?

Trend na denim nas nie opuszcza i tej jesieni bardzo chętnie będziemy wplatać jeans do naszych stylizacji. Dobrać świetnie leżące spodnie to sztuka, ale my znamy na to kilka trików! Sprawdź, jaki fason spodni jeansowych jest przeznaczony do Twojego typu sylwetki.

Modne fasony spodni jeansowych: slim fit

Ten fason spodni jest dopasowany do sylwetki i ściśle przylega do nóg. Materiał takich spodni jest często elastyczny, dzięki czemu rozciąga się i leży niczym druga skóra. Ten fason kochają kobiety w każdym wieku o każdym typie sylwetki, ale prawdą jest, że najwiekszą popularność obecnie zdobył baggy fit, czyli luźny. Jednak każda z nas powinna w swojej szafie mieć choć jedną parę świetnie leżących slim jeansów! Skinny jeans oraz slim jeans z niskim stanem są korzystnym fasonem dla kobiet, które mają szerokie biodra i płaski brzuch. U pań, które nie mają zaznaczonego mocnego wcięcia w talii najlepiej sprawdzą się modele z wysokim stanem.

skinny jeansskinny jeans Diverse

Modne fasony spodni jeansowych: boyfriend fit

To luźniejszy fason spodni, który przypomina męski krój. Nazwa wskazuje, jakby to były spodnie pożyczone od chłopaka - i o to w tym chodzi! Luźne nogawki, prosty krój, brak zaakcentowanego wcięcia w pasie to cechy charakterystycznego tego modelu. Boyfriend jeans najlepiej wyglądają na wysokich kobietach ze zgrabnymi nogami. Jest to także polecany fason dla osób, które chcą zakryć większe uda lub łydki.

boyfriend jeansboyfriend jeans Diverse

Modne fasony spodni jeansowych: paperbag fit

Spodnie paperbag to coś pomiędzy krojem luźnym a dopasowanym. Szersza nogawka skomponowana jest ze zwężaną, wysoką górą. Często jest to pomarszczony materiał w pasie albo wiązanie, które zbiera materiał i tworzy coś przypominającego właśnie paperbag, czyli marszczenie torby papierowej. Ten fason to strzał w dziesiątkę dla kobiet, które mają figurę w kształcie klepsydry, gruszki oraz jabłka. Dzięki tym spodniom proporcje są zachowane, a talia subtelnie podkreślona.

paperbag jeanspaperbag jeans Diverse

Więcej o: