Tych połączeń lepiej unikać po 50-tce. Dodają lat i powagi

Każdy powinien nosić to, w czym czuje się dobrze i sam się sobie podoba. Jednak warto wiedzieć, jakie elementy garderoby czy połączenia kolorystyczne podkreślają naszą urodę. Szczególnie powinny zwracać na to uwagę kobiety po 50 roku życia, które chcą wyglądać młodo.

Kolorystyka stylizacji, a nasz wygląd

Kolorystyka stylizacji odgrywa bardzo ważną rolę w całym naszym wyglądzie. Odpowiednio dobrane kolory potrafią zdziałać cuda nie tylko z sylwetką, ale również ogólnym postrzeganiem naszej osoby. W zależności od tego, jakie kolory ubrań dobierzemy, możemy się postarzyć lub odmłodzić, wyszczuplić lub pogrubić, a także dodać sobie energii i pewności siebie lub wręcz przeciwnie. Dobór kolorystyki stylizacji jest szczególnie ważny w przypadku pań w wieku 50+, które dzięki odpowiednim kolorom, bez względu na wiek, mogą wyglądać atrakcyjnie oraz czuć się młodo i modnie.

 

Czytaj też: Tych kurtek nie może zabraknąć w jesiennej szafie. TOP 3 fasony na nadchodzący sezon

Kolory, których najlepiej unikać, jeśli chcemy wyglądać młodo

W gamie kolorystycznej łatwo możemy wskazać te barwy, które dodają lat i powagi. Jednym z nich jest klasyczna czerń, która w przypadku kobiet 50+ może optycznie dodawać lat. Ostrożnie należy również podchodzić do innych ciemnych odcieni takich jak zgaszona zieleń, bordo czy mroczny brąz. Jednak nie trzeba rezygnować z nich całkowicie, a umiejętnie wplatać je w stylizację, łącząc z innymi barwami. Szczególnie tyczy się to czerni.

 

Idealne połączenia kolorystyczne dla kobiet dojrzałych

Jeśli należysz do grona kobiet, które wręcz kochają klasyczną czerń i nie wyobrażasz sobie z niej zrezygnować pomimo dojrzałego wieku, noś ją, tylko nie jako jedyny kolor w stylizacji. Czerń najlepiej jest łączyć z bielą lub złotem. W bieli staraj się dobierać górne części garderoby, ponieważ jasne barwy dodadzą ci blasku i zmiękczą rysy twarzy. Nie bój się bawić kolorami - łącz ze sobą mocne i przeciwstawne barwy. Nada to całej stylizacji oryginalności, a ty będziesz wyglądała na osobę pełną energii. Idealny duet stanowi połączenie koloru czerwonego z niebieskim lub pomarańczowym, zielonego z różowym oraz granatu z fuksją lub limonką. Staraj się unikać łączenia zbyt ciemnych kolorów ze sobą.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.