Młodzieńczy blask dla każdej 60-tki! Kolory, które rozjaśnią twarz i odejmą lat

Odpowiednia kolorystyka ubrań, może pomóc każdej kobiecie poczuć się młodo i świeżo. Te odcienie szczególnie przypadły do gustu paniom po 60-tce, bo odejmują lat! Sprawdź i przekonaj się sama.

Każda z pań chce wyglądać jak najdłużej młodo, bez względu na to w jakim jest wieku. Pomóc w tym może nie tylko dobrze dobrany makijaż, ale także ubrania w odpowiednich kolorach. Nie od dziś wiadomo, że stylizacje mogą zarówno odmłodzić, jak i postarzyć. Dużą rolę grają w tym przypadku kolory. Te odcienie z pewnością spełniają pierwszą z wymienionych funkcji i to właśnie je chcą nosić Panie po 60-tce!

Odmładzające kolory dla kobiet po 60-tce

Wybierając ubrania, kobiety bardzo często zwracają uwagę głównie na krój. Jeśli wyglądają w nim dobrze, kolor odgrywa drugorzędną rolę. Nie zawsze jednak jest to prawidłowa postawa. Odpowiednio dobrane kolory mogą dodać urody lub wręcz przeciwnie. Kobiety po 60-tce z pewnością zainteresuje temat, które z kolorów odmładzają. Przede wszystkim najlepiej sprawdzają się jasne barwy w ciepłych odcieniach. Beż, biel, ecru powinny być pierwszym wyborem, jeśli chodzi o kolorystykę stylizacji dla pań po 60-tce - nadają świeżego i młodzieńczego wyglądu. Również z odcieniami różowego można uzyskać podobny efekt. W przypadku pastelowego różu trzeba jednak uważać - warto dobierać ubrania tak, by nie uzyskać "landrynkowego" efektu. Tutaj lepiej postawić na basicowe bluzki, czy koszulki. Podobnie jest w przypadku fuksji - z tym żywym kolorem równie łatwo można przesadzić. Intensywny odcień różowego może odjąć lat, w tym przypadku jednak lepiej postawić na klasyczne ubrania.

 
 
 

Kolorem, który także posiada odmładzającą moc jest błękitny. Wiemy już, że jasne barwy odmładzają, więc to, że taki odcień niebieskiego spełnia podobną funkcję nie powinno nikogo dziwić. W przypadku tego koloru trudno jest przesadzić ze stylizacją - panie po 60-tce spokojnie mogą spokojnie nosić go nawet od stóp do głów. 

 
 

Odmładzające kolory dla kobiet po 60-tce: czego unikać?

Jasne barwy mogą w łatwy sposób odmłodzić, automatycznie więc nasuwa się wniosek, że ciemne kolory spełnią odwrotną funkcję. I jest to prawda! Panie po 60-tce, które chcą wyglądać młodziej, powinny unikać wszelkich ponurych odcieni. Ubrania w szarych kolorach lepiej odstawić na bok! Co prawda, czarny jest absolutnym klasykiem jeśli chodzi o stylizacje na większe wyjścia, jednak zamiast niego Panie powinny postawić na granatowy. Jest tak samo elegancki, a wygląda korzystniej przy dojrzałej urodzie. 

Zobacz także: Modne listonoszki w Biedronce

Czytaj więcej modowych treści na Avanti24.pl

 
 
Więcej o: