Okulary z polaryzacją na lato 2022. Co to jest i czy warto je kupić? Podpowiadamy!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
22.06.2022 12:55
Okulary z polaryzacją

Okulary z polaryzacją (fot. IMaxTree)

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko świetny dodatek do stylizacji, ale też dzięki nim chronimy swój wzrok w ciepłe słoneczne dni przed szkodliwym promieniowaniem. Jakie produkty watro wybierać, aby były dobre jakościowo, ale zarazem fajnie się prezentowały podczas wakacyjnych wyjazdów? Podpowiadamy!

Okulary z polaryzacją - must have na słoneczne dni

Okulary z polaryzacją lato 2022Okulary z polaryzacją lato 2022 fot. inspiracje IMaxTree

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że okulary to doskonałe i stylowe dopełnienie damskiej i męskiej stylizacji. Ale powinno się je nosić również po to, żeby dbać o swój wzrok. Latem, ale także o innych porach roku i szczególnie podczas wyjazdów, polecamy wam okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Co to właściwie takiego i przed czym ona właściwie chroni? Takie produkty mogą być prawdziwym udogodnieniem i dawać ulgę zmęczonym oczom. Dlaczego? Otóż dobre okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, a właściwie filtrem polaryzacyjnym, eliminują wszelakie odblaski. Dodatkowo, kolory na które patrzymy zachowują swój naturalny wygląd, są bardziej nasycone i wyraźne. Są one dedykowane szczególnie kierowcom oraz sportowcom, na przykład kolarzom. Zwiększa to bezpieczeństwo jazdy. Warto mieć je ze sobą podczas uprawiania zimowych aktywności, podczas górskich wycieczek lub wypoczynku na plaży. 

Okulary z polaryzacją damskie oraz męskie - modne propozycje 

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją inspiracjeOkulary przeciwsłoneczne z polaryzacją inspiracje fot. kolaż: ImaxTree/materiały partnera

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją damskie i męskie to przede wszystkim typowo sportowe modele, ale firmy coraz częściej stosują ją także w miejskich projektach. Warto wiedzieć, że na co dzień sprawdzą się najlepiej szare lub zielone szkła polaryzacyjne. Dla kierowców odpowiednie będą to modele z brązowymi lub żółtymi szkłami. Warto również wiedzieć, że polaryzacja to pełna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV!

Jeśli chodzi o wzory, to wybrałyśmy dla was damskie modele, które założycie z powodzeniem zarówno do casualowych, luźnych, jak i bardziej eleganckich zestawów do pracy. Ich ceny zaczynają się już od 119 złotych, a dostępne są w bardzo klasycznych odsłonach. Okulary przeciwsłoneczne męskie z polaryzacją to przede wszystkim typowo sportowe modele idealne na rower. Wybrałyśmy także bardziej miejskie produkty. Polecamy szczególnie nieśmiertelne pilotki, które pasują praktycznie do każdej codziennej, jak i wakacyjnej stylizacji. Warto zabrać je ze sobą, szczególnie w długą podróż autem w słoneczny dzień.