Wczoraj wyśmiewane, teraz powracają. Te praktyczne buty będą hitem wakacji

Julia Adydan
27.05.2022 15:10
Buty trekkingowe to hit wakacji

Buty trekkingowe to hit wakacji (fot. ImaxTree)

Z pewnością termin "przełamywanie stylów" nie jest nikomu obce. Właśnie dzięki temu te buty wracają do łask! Genialnie wyglądają do sukienek i spódnic, ale zabierzesz je także na wakacje. Sprawdź!

Jesteśmy w takim punkcie w modzie, że praktycznie żadne połączenie nas już nie dziwi. Swoboda w wyrażaniu własnego stylu i poszukiwanie swojej niszy sprawiają, że co chwilę mamy do czynienia z nowymi trendami, a ich mnogość pozwala nam na eksperymenty modowe. Przez to także wiele modeli zyskuje "drugie życie" - kiedyś wyśmiewane, teraz są największym krzykiem mody. Właśnie do tej kategorii należą buty trekkingowe, które na przestrzeni kilku sezonów zadomowiły się w street stylu. 

Buty trekkingowe wyglądają fenomenalnie na co dzieńButy trekkingowe wyglądają fenomenalnie na co dzień fot. ImaxTree

Najmodniejsze czapki i kapelusze na lato! [SPRAWDŹ]

Początki trendu 

Chociaż z pozoru może się wydawać, że łączenie typowo sportowego (wspinaczkowego) obuwia z codziennymi stylizacjami, to trend godny jedynie Fashion Week'a i pokazów mody, zapewniamy, że w codziennym życiu także sprawdza się doskonale. Chociaż nie jest to nowość, bowiem styl safari od dawna funkcjonuje w świecie fashion, a kolekcje w tym nurcie chętnie są tworzone przez takie domy mody jak Gucci czy Off-White i trekkingi połączone ze zwiewnymi sukienkami maxi robiły furorę na pokazach w 2019 roku, teraz prawdziwie wchodzą do użycia, a to za sprawą nas, zwykłych użytkowniczek mody, które coraz chętniej i śmielej eksperymentują poszukując własnego stylu.

Trapery założysz zarówno do sukienki, spodni i weźmiesz ze sobą na wakacje!Trapery założysz zarówno do sukienki, spodni i weźmiesz ze sobą na wakacje! fot. zazoo.pl, ImaxTree

Do czego założysz trekkingi?

Jeżeli martwisz się, że takie buty ciężko ci będzie wystylizować na co dzień, mamy dla ciebie świetną wiadomość! Traperty, trekkingi i workery już na stałe weszły do naszych szaf i street style'u. Dzisiaj możemy oglądać wariacje trendów, które swój początek miały niemal 3 lata temu - masywne buty za kostkę połączone ze zwiewną sukienką maxi nie są co prawda niczym nowym, ale wciąż pozostają bardzo stylowe! Jednak jak to zwykle bywa, moda i jej użytkowniczki poszły o krok dalej. Teraz klasyczne buty trekkingowe, takich firm jak Columbia czy Keen nosimy do eleganckich, niemal służbowych stylizacji. Spodnie w kant nigdy nie prezentowały się równie stylowo!

Zobacz też: Czarna torebka to podstawa damskiej garderoby. Mamy 18 modeli marek premium w świetnych cenach!

Więcej o: