Portfel ze skóry naturalnej czy ekologicznej? Poznaj ich wady i zalety. Te modele znajdziesz na wyprzedaży!

Wiktoria Nestoruk/DZ
13.08.2020 12:26
portfel damski

portfel damski (fot. shutterstock)

Zarówno portfele ze skóry naturalnej, jak i tej ekologicznej znajdą zwolenników. Kierując się potrzebami każdej z was, znalazłam modele na wyprzedaży - mniejsze i większe, klasyczne i wzorzyste! Jestem pewna, że znajdziesz ten wymarzony.

Portfel ze skóry naturalnej - wady i zalety

Skórzane portfele są bez wątpienia wiodącymi produktami na rynku. Są bardzo trwałe i estetyczne. Wyróżnia je miękkość, wygoda i wodoszczelność. Oprócz tego portfele ze skóry są łatwe w czyszczeniu. Wśród minusów portfeli damskich skórzanych możemy wyróżnić przede wszystkim sposób pozyskiwania materiału do ich wytworzenia. Skóra jest także narażona na uszkodzenia mechaniczne - zahaczenie suwakiem czy pierścionkiem może spowodować trwałe jej uszkodzenie. Ostatnim minusem jest cena. Produkty ze skóry kosztują od około 100 do nawet 500 zł! Jeżeli jednak jesteś fanką właśnie takiej galanterii, to wybierz portfel w ciekawej kolorystyce. Dzięki temu nie zniknie on w dużej torbie. Polecam ci model Kate Spade w stylu retro - wygląda świetnie!

portfele damskie skórzaneportfele damskie skórzane fot. eobuwie

Portfel ze skóry ekologicznej - wady i zalety

Skóra ekologiczna znajduje wielu zwolenników. Głównie są to osoby, które dbają o środowisko lub kierują się ceną. Jeżeli ekoskóra jest dobrej jakości, praktycznie do złudzenia przypomina skórę naturalną. Produkowana jest z poliestru pokrytego polichlorkiem, dzięki czemu jest naprawdę wytrzymała i błyszcząca. Główne wady skóry ekologicznej to brak filtrowania powietrza i wodoodporności. Oczywiście w przypadku portfela nie ma to takiego znaczenia, jednak wybierając buty, warto zastanowić się, czego od nich oczekujemy. 

Jaki portfel w takim razie wybrać? Przede wszystkim kieruj się potrzebami. Ja jeszcze kilka lat temu byłam zwolenniczką skórzanej galanterii, jednak od kilku sezonów przykładam większą uwagę do tego, co kupuję. Zrezygnowałam ze skórzanego portfela damskiego na rzecz skórzanych butów. Jeśli chociaż w ten sposób mogę ograniczyć produkcję skóry naturalnej, to czemu tego nie zrobić? Pamiętaj, że zarówno w przypadku skórzanych portfeli, jak i tych z ekoskóry, masz naprawdę szeroki wybór. Znajdziesz najróżniejsze wzory i kolory - przez czernie aż do tęczy. Koronkowe, materiałowe zdobienia, wycinanki i ażurowe wstawki - myślę, że każda z nas znajdzie upragniony portfel. Niezależnie od tego, czy wybierze ten ze skóry naturalnej czy ekologicznej.

portfele z ekoskóryportfele z ekoskóry fot. eobuwie

Inne portfele na wyprzedaży: