Czerń i biel - eleganckie koszule w ponadczasowych kolorach

Agata Zielińska/DZ
27.01.2020 12:59
Koszule

Koszule (www.shutterstock.com)

Czerń czy biel? Który kolor jest bardziej elegancki, ponadczasowy i klasyczny? Opodwiedż jest prosta: oba! Mają niewątpliwie tyle samo zalet, a ubrania w tych kolorach to najlepsza baza pięknej stylizacji.

Eleganckie koszule do pracy oraz na wyjątkowe okazje w ponadczasowej bieli

Biały jest kolorem uniwersalnym. Pasuje brunetkom, blondynkom i rudzielcom z jasną i ciemną karnacją. Najczęstszym elementem garderoby w tym kolorze są eleganckie, klasyczne koszule oraz basicowe T-shirty. Biel nie gryzie się z żadną barwą tęczy, dlatego śmiało można łączyć ją z marynarkami i spodniami w odważnych kolorach. Miłośniczki klasycznych stylizacji wiedzą, że czerń i biel to zawsze strzał w dziesiątkę! Sprawdzi się zarówno do pracy jak i na wyjątkowe okazje. Zaletą białych ubrań jest także możliwość odrobiny szaleństwa z dużą ilością biżuterii, szczególnie w złotym kolorze - to sprawdzony sposób na efekt glamour. Wybrałyśmy eleganckie koszule w ponadczasowym kolorze. Same zobaczcie, jak łatwo stworzyć piękną, minimalistyczną stylizację w dwóch uniwersalnych kolorach: czarnym i białym. Oprócz klasycznych koszul z guzikami, mankietami i kołnierzykiem wybrałyśmy także te oryginalne - z wiązaniem pod szyją, żabotem, falbanami, bufkami i ażurowymi wstawkami. 

Eleganckie stylizacje z białą koszuląEleganckie stylizacje z białą koszulą Fot. Materiały partnera

Bluzki i koszule w eleganckiej czerni

Czerń jest kolorem uwielbianym szczególnie przez miłośniczki klasycznego, kobiecego stylu ikony mody Coco Chanel. Według projektantki czerń jest kolorem doskonałym, który pasuje każdej kobiecie. A my nie możemy się z tym nie zgodzić! Czerń ma wiele zalet - poza oczywistą elegancją jest nią także zdolność wyszczuplania sylwetki. Czerń występuje w stylizacjach najczęściej pod postacią sukienek, koszul, spodni oraz dodatków. Jest zarówno kolorem dziennym jak i wieczorowym. To, jaki charakter zyska stylizacja, zależy od dodatków. Wybrałyśmy koszule i bluzki w tym ponadczasowym kolorze, ale podobnie jak w poprzednim zestawieniu, oprócz klasycznych propozycji proponujemy także oryginalne, koronkowe koszule i te z tkaniny plumeti! 

Więcej o: