Francuski styl - sprawdź jak skomponować stylizację

Prostota, elegancja, piękno - te trzy słowa najlepiej opisują francuski styl ubierania. Zakochane w wyczucie Francuzek, zachwycone ich stylizacjami, przygotowałyśmy dla Was, krótki poradnik, przegląd ubrań, które świetnie sprawdzą się w stylizacji.

Jak ubierają się Francuzki? Przede wszystkim prosto i z niewymuszoną elegancją. Z jednej strony są bardzo wymagające, z drugiej stawiają na racjonalne podejście do ubierania. W ich garderobach znajduje się wiele ubrań basic, bazowych oraz kilka naprawdę niezwykłych modeli ubrań, dzięki czemu skomponowanie stylizacji zajmuje mało czasu, a zestaw zawsze wygląda świetnie.

Prawdziwe patriotki

Francuzki często wybierają ubrani w barwach Francji (niebieski, biały, czerwony), mają na sobie jednocześnie stylizacje marynarskie, których prostota co roku zdobywa rzesze fanów. Kojarzą nam się głównie z bluzkami w paski, jednolitymi spodniami i dobrze skrojonymi żakietami. Nie bez powodu - Francuzki przywiązują bardzo dużą uwagę do kroju ubrania i dobrze dobierają je do swojej sylwetki, wiedzą, że jest to kluczowe, by uzyskać świetną stylizację.

Robe noire, czyli mała czarna

Elementem, którego nie może zabraknąć w szafie każdej Francuzki jest mała czarna (sukienka). Po pierwsze klasyka - nie tylko mody, ale także francuskiego stylu , dzięki Coco Chanel, po drugie, jest to ubranie tak niewiarygodnie uniwersalne, że można zakładać je do każdej stylizacji . Warto zwrócić uwagę także na to, że umownie przyjęta długość odpowiednich sukienek czy spódnic jest o wiele krótsza niż w Polsce. Francuzki wybierają małą czarną także dlatego, że bogate zdobienia, przesadne zwracanie na siebie uwagi jest odbierane jako brak manier, ale także zły smak - z bogactwem nie należy się obnosić.

Czym wyróżniają się ubrania we francuskim stylu?

Skoro nie bogactwem wzorów i licznymi ozdobami, wybiera się przede wszystkim ubrania z doskonałego materiału, stawia się głównie na naturalne tkaniny. W sezonie wiosna-lato we Francji króluje len - trudny w prasowaniu, ale niesamowicie cienki i idealny na upalne dni. Wiąże się to także z innym trendem - białym total lookiem, który jest bardzo popularny, szczególnie w kurortach nad morzem czy oceanem - Lazurowym Wybrzeżu czy Bretanii.

Sprawdźcie ubrania, które świetnie pasują do stylu francuskiego.

Inne modele małych czarnych znajdziecie TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.