Jak ubrać się na rozmowę o pracę? Nasze porady

Magdalena Ławreniuk
Masz niedługo rozmowę kwalifikacyjną i nie wiesz w co się ubrać? Doradzimy Ci! Odkryj ciekawe propozycje ubrań, sprawdź czego nie należy zakładać i o czym pamiętać wybierając się na rozmowę o pracę.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, a na rozmowie o pracę Twój wygląd jest Twoją wizytówką. Rekrutujące osoby będą Cię oceniać, także Twój strój. Dlaczego? Ponieważ, jeśli zostaniesz przyjęta, będziesz reprezentować Waszą wspólną firmę.

Stonowana stylizacja

Na rozmowę o pracę należy ubrać się elegancko, ale także wygodnie. Jeśli będziesz czuła się źle w tym, w co jesteś ubrana, z pewnością zestresujesz się jeszcze bardziej i źle wypadniesz przed potencjalnym pracodawcą. Swój ubiór zaplanuj dzień wcześniej, wybierz wygodne ubrania. Pamiętaj, że Twoja stylizacja powinna być stonowana - postaw na ubrania w kolorach takich jak czerń, biel, beż, szary, granat czy bordo.

Czego nie zakładać na rozmowę o pracę?

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną nie powinno łamać się swoim wyglądem kilku zasad biurowego dress codu. Sukienka czy spódnica powinna być długa przynajmniej do kolana, a ramiona zasłonięte. Unikaj głębokich dekoltów, nie zakładaj dużej, masywnej, przyciągającej wzrok biżuterii. Nie zakładaj ubrań w neonowych kolorach, ani nawet takich dodatków. Do swojej stylizacji nie wybieraj jeansów, postaw na spodnie materiałowe. Szukając odpowiedniej koszuli zwróć uwagę na jej materiał - nie może on prześwitywać. Jeśli zakładasz sukienkę lub spódnicę, pamiętaj o rajstopach.

Przykładowe zestawy

Przygotowałyśmy dla Was kilka zestawów idealnych na rozmowę o pracę . Doskonałym ubraniem jest czarno-biała sukienka z jasną, koszulową górą i ołówkowym dołem, jeśli jest chłodno możesz założyć do niej czarny żakiet. Dobrym zestawem są także granatowe spodnie i biała koszula. Na rozmowę możesz założyć także małą czarną i biały żakiet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.