Zmagasz się z opuchniętą twarzą? Znamy sposób Belli Hadid! Zdjęcia przed i po to efekt "wow"!

Często budzisz się z opuchniętą twarzą? Ten problem nie dotyka tylko ciebie... zmagają się z nim także gwiazdy największego formatu takie jak Bella Hadid, czy Hailey Bieber. Prześledziłyśmy ich kanały społecznościowe i stworzyłyśmy mini ściągawkę podpowiadającą co robić, aby pomóc uporać się z tym problemem. Efekty są naprawdę spektakulerne!

Opuchnięta twarz to zmora

Często zdarza się, że nasza twarz jest opuchnięta po przebudzeniu. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niewłaściwa dieta, zmęczenie, alergie, choroby lub nieprawidłowe nawyki snu. Bez względu na przyczynę, opuchnięta twarz o poranku może utrudnić początek dnia, a niektórzy ludzie czują się z tym niekomfortowo i szukają sposobów na jej zmniejszenie. Z podobnym problemem zmaga się modelka Bella Hadid, która ostatnio opowiedziała o tym poprzez swoje Social Media. Przejrzałyśmy jej profil w poszukiwaniu rutyny pielęgnacyjnej pomagającej uporać się z opuchlizną. Spisałyśmy kilka punków, które zdecydowanie pomogą przy tego typu przypadłości. Sekretny trik modelki? Pod każdy rytuał pielęgnacyjny używa mocno skondensowanego serum, które pobudza jej twarz! Efekty widać gołym okiem!

SKONCENTROWANE SERUM DOSTANIESZ TU:

Stosuj okłady z lodu

Lód może pomóc zmniejszyć opuchnięcie, ponieważ zwęża naczynia krwionośne, co zmniejsza przepływ krwi do obszaru, który jest nabrzmiały. Wystarczy umieścić kilka kostek lodu w ręczniku i przyłożyć je do opuchniętej części twarzy przez około 10-15 minut. Jeśli nie masz kostek lodu, możesz użyć zimnej wody lub zamrożonych produktów spożywczych.

Wykonuj ćwiczenia twarzy

Niektóre ćwiczenia twarzy mogą pomóc zmniejszyć opuchnięcie. Na przykład, próbując dmuchać powietrze przez usta, a jednocześnie nadymać policzki, możesz pomóc wzmocnić mięśnie twarzy i poprawić krążenie krwi. Takie same efekty może dawać unoszenie i opuszczanie brwi, mrużenie oczu, a także masowanie twarzy przez kilka minut codziennie rano.

Ogranicz spożycie soli

Wiadomym jest, że sól przyczynia się do zatrzymywania płynów w organizmie, co może prowadzić do opuchnięcia twarzy. Aby zmniejszyć ilość spożywanej soli, warto zwrócić uwagę na etykiety żywności, unikać produktów wysoko przetworzonych i fast foodów - szczególnie na noc. Chipsy, orzeszki, mocno przyprawione sosy - to zdecydowanie produkty, których powinnaś unikać późną porą!

Pij dużo wody

Niedostateczne spożycie wody może powodować zatrzymanie płynów w organizmie i prowadzić do opuchnięcia twarzy. Wypijając wystarczającą ilość wody, organizm może łatwiej pozbywać się jej nadmiaru. Zalecane jest spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Codziennie rano kupuj sobie dużą butelkę lub zainwestuj w większy bidon i kontroluj dzienne spożycie płynów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.