Plasterki ogórków na oczy - hit czy mit? Rozwiewamy wątpliwości beautymaniaczek

Wiele pań, przygotowując domowe spa, sięga po plasterki ogórków. Czy rzeczywiście działają? A może to mit, który ciekawie wygląda na zdjęciach? Odpowiadamy!

Z czym kojarzy ci się dzień domowego spa? My nie wyobrażamy sobie chwili dla siebie bez ulubionej maseczki. Najczęściej wzbogacamy zabieg plasterkami ogórków umieszczanymi na powiekach. Ale czy one rzeczywiście działają? Okazuje się, że tak. Wszystko dzięki substancjom, które są w nich zawarte. W ogórkach znajdziemy m.in. witaminę C, która znana jest ze swoich wyjątkowych właściwości. Wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, dzięki czemu odmładza delikatną okolicę oczu, niwelując pojawiające się zmarszczki. Dodatkowo witamina K pomaga w redukcji cieni pod oczami. W skład ogórków wchodzi także siarka, która wykorzystywana jest w walce z trądzikiem. Warto także wspomnieć, że w 96% ogórki składają się z wody, dlatego często używane są w przypadku skóry wymagającej nawilżenia. Badania dowodzą, że również oczyszczają cerę z toksyn.

Plasterki ogórków na powiekachPlasterki ogórków na powiekach Shutterstock

Co zrobić, by ogórek działał jak najlepiej? Przed użyciem włóż go do lodówki, aby był jak najbardziej schłodzony. Dzięki temu skóra lepiej się odpręży, a opuchlizna oraz sińce pod oczami znikną. Dodatkowo złagodzi podrażnienia i obrzęki. Niedawno prawdziwą furorę wśród tiktokerek robiły masaże zamrożonym ogórkiem. Jak się jednak okazuje, nie warto podążać ślepo za trendami promowanymi w sieci. 

Zielony ogórek jako składnik - jak najbardziej! Byłabym jednak ostrożna w wykonywaniu masażu jakimkolwiek zamrożonym przedmiotem w obawie przed podrażnieniem czy nawet odmrożeniem pierwszego stopnia. Zimne okłady i masaże wokół oczu są dobroczynne tylko wtedy, kiedy wykonujemy je w odpowiedni sposób tzn. szybko, odpowiednimi ruchami i bez zatrzymywania się.

- zdradziła dr n. med. Magdalena Łuczkowska, ekspertka marki Nivea.

Cienie pod oczami przed i poCienie pod oczami przed i po Shutterstock

Zanim jednak zastosujesz ogórek w pielęgnacji, musisz go odpowiednio przygotować. Zaraz po wyjęciu z lodówki pamiętaj, aby go dokładnie umyć. Warto też obrać go ze skórki. W przeciwnym razie narażasz się na kontakt z bakteriami, które mogą się na nim znajdować. W końcu ogórki pochodzą z gruntu — mają kontakt nie tylko z ziemią, ale również zwierzętami oraz ludźmi, którzy je zbierają. Zanim trafią do sklepu lub na bazarek przebywają dość długą drogę, dlatego warto się zabezpieczyć, nim będą miały kontakt z naszą skórą.

Obieranie ogórkówObieranie ogórków Shutterstock

Zobacz też: najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.