Jak zrobić kule do kąpieli? Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz we własnej kuchni! [INSTRUKCJA]

Kto z nas nie marzy, by po ciężkim dniu zrelaksować się w wannie? Chętnie sięgamy też po kule do kąpieli, które jeszcze bardziej wzmacniają efekt wypoczynku. Dzięki tej instrukcji bez trudu wykonasz je z produktów, które znajdziesz we własnej kuchni.

Domowa kula do kąpieli [INSTRUKCJA]

Kupując kule do kąpieli, nie zawsze wiemy, czego dokładnie użyto do ich stworzenia. Właśnie dlatego warto skusić się na wykonanie ich własnoręcznie. To ty decydujesz, co znajdzie się w środku. Bez obaw będą mogły korzystać z nich także dzieci. Wbrew pozorom produkcja kuli jest dziecinnie prosta, a większość produktów znajdziesz w kuchni.

Kula do kąpieliKula do kąpieli Shutterstock

Wszystko, czego potrzebujesz to:

  • 1 szklanka sody oczyszczonej,
  • ½ szklanki kwasku cytrynowego,
  • 6 łyżek stołowych oleju  (sprawdzi się m.in. migdałowy, kokosowy lub słonecznikowy),
  • woda w butelce ze spryskiwaczem,
  • ulubione olejki eteryczne,
  • dla wzmocnienia efektu wizualnego możesz także skusić się na dodanie suszonych płatków kwiatów,
  • foremki do kuli do kąpieli lub małe miseczki (możesz też wykorzystać filiżanki).

Sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy oraz olej dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj ulubione olejki eteryczne, a także kwiaty. Formuj masę do czasu uzyskania konsystencji, która niektórym może skojarzyć się z lekko wilgotnymi piaskiem. Jeśli uznasz, że produkt jest za mało wodnisty, spryskaj go wodą. Możesz także dosypać odrobinę sody, jeśli masa wyda ci się zbyt płynna. Gotową konsystencję przełóż do przygotowanych foremek, a następnie odczekaj do momentu, aż całość stwardnieje. Gdy to już nastąpi, własnoręcznie przygotowane kule są gotowe do użycia.

Olejki eteryczne - które wybrać?

Jednym ze składników kuli do kąpieli są olejki eteryczne, które wpływają nie tylko na nasze zmysły i samopoczucie, ale również skórę. Warto pamiętać, by nie łączyć ich z bardzo gorącą wodą, bo przez to mogą stracić swoje właściwości. Które wybrać? Przedstawiamy niektóre z nich. 

Olejek lawendowy -  to jedna z najpopularniejszych opcji. Dzięki niemu nie tylko się relaksujemy, ale także koimy nerwy. Esencja stworzona na bazie pięknych, fioletowych kwiatów cechuje się także właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybowymi. Nie każdy wie, że produkt ten zmniejsza widoczność blizn, a także minimalizuje obrzęki. 

Olejek pomarańczowy - do jego właściwości również można zaliczyć działanie antydepresyjne. Osoby, które chcą poprawić sobie nastrój, powinny sięgać właśnie po niego. Musimy także wspomnieć o tym, że działa tonizująco oraz przeciwskurczowo. 

Olejek różany - esencja stworzona na bazie płatków róż polecana jest osobom ze stanami lękowymi i cierpiącymi na bezsenność. Sprawdzi się również w przypadku podrażnionej i suchej skóry. 

Olejek szałwiowy - produkt jest polecany osobom walczącymi z rozstępami, przebarwieniami oraz obrzękami skóry. Słynie ze swoich pobudzających właściwości, dlatego warto użyć go podczas porannej kąpieli lub gdy zależy nam na szybkiej regeneracji. 

Olejek eterycznyOlejek eteryczny Shutterstock

Zobacz też: kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.