Te lekkie kremy nawilżające sprawdzą się w wiosennej pielęgnacji. Top 18 propozycji z oferty polskich marek

Te lekkie kremy nawilżające sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Wybrałyśmy skuteczne produkty dla trzech typów cery: wrażliwej, mieszanej i trądzikowej. Oto nasze propozycje z oferty polskich marek.

Lekkie kremy nawilżające na co dzień. Propozycje dla wrażliwej cery

Kremy nawilżająceKremy nawilżające fot. Bielenda, Phlov

Cera wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji - na niektóre kosmetyki do twarzy czy czynniki zewnętrzne często reaguje swędzeniem, wysypką i uczuciem pieczenia. Codzienna pielęgnacja takiej skóry powinna służyć wzmocnieniu skóry i przywróceniu odpowiedniego pH. Warto zdecydować się na produkty o delikatnym działaniu, które jej nie obciążą. My stawiamy na naturalne kosmetyki, w składzie których znajdziemy m.in. aloes, zieloną herbatę czy rumianek. W pielęgnacji skóry wrażliwej warto zminimalizować liczbę używanych preparatów - im mniej, tym lepiej. Oto lekkie kremy nawilżające do twarzy! 

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy znajdziesz na Avanti24.pl >>>

Jaki krem do cery mieszanej? Ten typ skóry wymaga szczególnej pielęgnacji

Lekkie kremy na wiosnęLekkie kremy na wiosnę fot. Phlov

Cera mieszana jest trudna w pielęgnacji, ponieważ sąsiadują ze sobą tłuste i suche partie twarzy. Przetłuszcza się zazwyczaj strefa T, czyli nos, czoło oraz broda. Z kolei wysuszone pozostają skronie i policzki. Każda z tych partii wymaga kompletnie innej pielęgnacji. Jak o nie dbać? Suche partie należy regenerować, odżywiać i chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, natomiast te, które się przetłuszczają, starajmy się normalizować. Osobom z cerą mieszaną polecamy lekkie kremy, które nie zapychają porów i nie obciążają skóry. Warto szukać w składzie aloesu czy kwasu hialuronowego, które przywrócą skórze równowagę. Oto lekkie kremy nawilżające do cery mieszanej. Mamy hity z oferty polskich marek. 

Kremy do cery tłustej i trądzikowej. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Kosmetyki do twarzyKosmetyki do twarzy fot. Bielenda

Jak dbać o cerę trądzikową? Jej pielęgnacja wcale nie jest prosta, a znalezienie odpowiednich kosmetyków może nam przysporzyć nie lada kłopotów. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na skład produktów. Unikajmy parafiny, wazeliny i silikonów. Wszelkie środki zapachowe i parabeny również jej nie służą. Skuteczne mogą okazać się kwasy, m.in. salicylowy czy glikolowy. Aktywność gruczołów łojowych zahamują preparaty z retinolem - warto zwrócić uwagę, czy znajduje się on w składzie kosmetyku. W naszym zestawieniu znajdziesz niejeden lekki krem nawilżający do cery tłustej - jest w czym wybierać. Sprawdź! 

Kosmetyki do oczyszczania skóry są dostępne tutaj >>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.