Modne paznokcie na jesień 2020: Negative Space. Na czym polega ten wyjątkowy manicure?

Angelika Sobańska
10.09.2020 18:34
paznokcie negative space

paznokcie negative space (fot. shutterstock)

Czy słyszałaś już o paznokciach Negative Space? To oryginalny manicure, który na pewno spodoba się miłośniczkom ciekawych wzorów. Zobacz co kryje się pod tą tajemniczą nazwą i zobacz piękne przykłady paznokci.

Kobiety, które lubią mieć piękne paznokcie i chętnie chodzą do manikiurzystki, mają obecnie do wyboru wiele modnych wzorów i rodzajów manicure. Wśród najmodniejszych wymienia się m.in. ombre, geometric nails, kolorowy french. Jednak to oczywiście nie wszystko, a idąc na nowe paznokcie można mieć naprawdę twardy orzech do zgryzienia na co się zdecydować. Jednym z nowych trendów, o którym warto pomyśleć, są paznokcie Negative Space, inaczej określane rónież jako ażurowy manicure. 

Paznokcie jesień 2020: Negative space

Określenia "negative space" używa się w wielu dziedzinach m.in. w architekturze i grafice. Brzmi zagadkowo i może kojarzyć się z kosmosem, ale chodzi tu o coś zupełnie innego! Negative space to pusta przestrzeń, w tłumaczeniu dosłownym: negatywna. W przypadku paznokci Negative Space są to niepomalowane fragmenty paznokcia albo pomalowane tylko bezbarwnym lakierem. Możliwości takiego manicure są dosłownie nieograniczone i to od nas zależy jak duża część płytki będzie pomalowana. Niektórzy decydują się tylko na niewielki pasek, a u innych to właśnie część pokryta lakierem staje się tym "dodatkiem", a większość paznokcia pozostaje bezbarwna. Manicure Negative Space pojawił się wielokrotnie na pokazach mody znanych projektaktów.

Zobacz też: Brokat w makijażu i na paznokciach - tandeta czy nowy ekskluzywny trend?

 
 

Pomysły na manicure typu "negatywna przestrzeń"

Szukasz inspiracji na modne paznokcie na jesień Negative Space? Zobacz co przykładowo możesz stworzyć na swoich paznokciach:

  • romantyczne wzory - romantyczki mogą postawić na jeden z najbardziej popularnych motywów, czyli kwiaty, a pustą przestrzenią mogą tu być płatki, które będą miały tylko zewnętrzne krawędzie oraz/lub przestrzeń wokół kwiatka. Dobrym pomysłem są również serca lub kokardki.
  • geometryczne - łatwe do wykonania i bardzo modne wzory geometryczne takie jak koła, kwadraty czy trójkąty, również świetnie nadają się do stworzenia modnego mani Negative Space.
  • paski - cienkie lub grube, najprostsze i najłatwiejsze do wykonania, ale również mogą być bardzo efektowne
  • wzory astronomiczne - a więc przede wszystkim księżyce oraz gwiazdki
  • nieregularne pomalowanie paznokci Negative Space - bez konkretnego wzoru, ale po prostu pomalowanie tylko części płytki, np. środek pozostawiając przezroczysty

Zobacz też: Jak dopasować manicure ślubny do sukni i dodatków? Możesz postawić na klasyczny french lub efektowne zdobienie!