Fryzury na wesele: krótkie włosy

Najpopularniejsze fryzury na wesela to loki, fale i romantycznie upięcia. Co zrobić, jeśli mamy krótkie włosy? Wystarczy odrobina kreatywności, by wyczarować olśniewające upięcie, nawet z niezbyt długich włosów. Zobacz, jakie fryzury na wesele z krótkich włosów wyglądają najbardziej efektownie!

Fryzury na wesele krótkie włosy krok po kroku

fryzury na wesele krótkie włosy krok po krokufryzury na wesele krótkie włosy krok po kroku Shutterstock

Mając krótkie włosy możesz stworzyć fryzurę równie kobiecą i zmysłową jak ta wykonana z włosów długich. Fryzury z krótkich włosów na wesele to przede wszystkim delikatnie podkręcone na lokówce pasma delikatnie spięte ozdobnymi spinkami i klamrami. Jak wykonać taką fryzurę krok po kroku? Zobacz sama!

1. Na początek umyte włosy spryskaj sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą lokówki. W ten sposób unikniesz przepalenia i przesuszenia włosów.

2. Cienkie pasma włosów nakręcaj po kolei na lokówkę. Kiedy skończysz, rozczesz delikatnie włosy grzebieniem, żeby loki wyglądały bardziej naturalnie. Ugniataj je pianką tak, żeby dłużej zachowały piękny skręt.

3. Zaczesz włosy do tyłu i zepnij ozdobnymi spinkami. Na tym etapie to, jak będzie wyglądała twoja fryzura, zależy od twojej kreatywności. Możesz zapleść po bokach francuskie warkocze, dodać do upięcia ozdobne spinki lub biżuteryjną opaskę.

4. Całość utrwal lakierem, żeby fryzura wyglądała olśniewająco przez całą noc!

Fryzury na wesele: krótkie włosy - loki

fryzury na wesele krótkie włosy lokifryzury na wesele krótkie włosy loki Shutterstock

Jeżeli masz dłuższe włosy lub nie chcesz ich upinać, możesz wybrać klasyczne loki. Pamiętaj, że krótkie włosy będą wyglądały lepiej, kiedy użyjesz lokówki o większej średnicy lub po nakręceniu rozczeszesz je delikatnie, by uzyskać efekt delikatnych i naturalnych fal. Nie zapomnij o ochronie włosów! Przed stylizacją spryskaj je specjalnym preparatem chroniącym przed wysokimi temperaturami. Po spryskaniu odczekaj chwilę, żeby włos był całkowicie suchy. W ten sposób unikniesz spalenia włosa. Na koniec możesz też delikatnie podtapirować loki, żeby fryzura nabrała objętości. Możesz zrobić to specjalną szczotką, utrwalając później włosy lakierem lub sprayem, który daje efekt podtapirowania. Na koniec użyj lakieru i spray'u nabłyszczającego, żeby twoje włosy wyglądały na zdrowe. Tak wykonane loki z krótkich włosów będą równie efektowne jak te długie! 

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.