Top 3 poręczne gry planszowe, które zabierzesz ze sobą na wakacje. Jedna z nich jest w wersji wodoodpornej!

Wiktoria Nestoruk
31.07.2020 11:13
game time

game time (fot. shutterstock)

Wyjeżdzasz na weekend na Mazury? A może planujesz rodzinny urlop za granicą? Te planszówki są idealne na wyjazd - poręczne, wygodne i małe. Oprócz tego uwielbiają je dzieci!

Gra familijna - "Dobble"

Wyjątkowa gra planszowa nawet dla 8 graczy, która zmieści się do kieszeni plecaka? Dobble to popularna planszówka firmy Rebel, którą pokochały dzieci w całej Polsce. Jest zabawna, polega na szybkim dopasowaniu do siebie obrazków, a oprócz tego przysparza wiele śmiechu. Jej kolejną zaletą jest to, że niezależnie od wieku będziesz się dobrze bawił. Możesz zaprosić do gry całą rodzinę i wszyscy razem zmierzycie się w pojedynku Dobble! Świetną opcją jest też wersja w kolorze niebieskim - Dobble Wodoodporne. Gdziekolwiek przebywasz - na basenie, na plaży czy nad jeziorem, nie musisz się martwić, że twoja ulubiona gra ulegnie zniszczeniu. To idealne rozwiązanie na wakacje! Spędź czas ze swoją rodziną w najbardziej produktywny sposób - odpoczywając i ćwicząc spostrzegawczość.

planszówkiplanszówki fot. księgarnia.pwn.pl

Gry rodzinne - "5 sekund" i "25 gier dla całej rodziny"

Masz 5 sekund żeby... wymienić 5 rzeczy, które lubisz robić latem! 8 rzeczy, które zawsze masz pod łóżkiem i 3 popularne seriale telewizyjne! Jest przy tym sporo zabawy, a język plącze się co chwilę! "5 sekund" to świetna gra, w której liczy się czas i skupienie. Teraz możesz ją kupić w wersji podstawowej, ale i specjalnej. Czeka na Ciebie ok. 720 pytań z najróżniejszych dziedzin. Gra jest najlepsza dla osób 8+ i może w niej uczestniczyć nawet 6 osób. Jeżeli nie chcesz brać całego pudelka na wakacje to możesz schować tylko karty i klepsydrę. To też zaowocuje dobrą zabawą! Kolejnym pomysłem jest zabranie gry, którą możesz modyfikować. Jeżeli planujesz długi wyjazd, a nie chcesz brać ze sobą kilkunastu gier planszowych, to myślę, że "25 gier dla całej rodziny" przypadnie ci do gustu. 

gry planszowegry planszowe fot. księgarnia.pwn.pl

Gry familijne - "Fasolki" i "Memory"

Każdy z graczy handluje swoimi fasolkami, które wyhodował na polach uprawnych. Im więcej fasolek jednego gatunku będzie miał na swoim polu, tym więcej pieniędzy za nie otrzyma! Niestety, czasem gracz zmuszony jest sprzedać swoje fasolki, a wtedy jego plony znacznie się pomniejszają. Celem gry jest zebranie jak największej ilości złotych monet, dzięki umiejętnej hodowli i przemyślanym transakcjom! Dla trochę mniejszych graczy popularna gra memory, którą zna każdy z nas. Tym razem w wersji emocjonalnej. Baw się z dzieckiem i naucz go rozpoznawać emocje i humory. Czeka was świetna zabawa we troje!

gry planszowegry planszowe fot. księgarnia.pwn.pl

Komentarze (3)
Zaloguj się
  • silic

    Oceniono 4 razy 4

    Wymieniać jako gry planszowe produkty bez planszy ... zagaduję, że dla was każda gra nie na smartfonie to jest planszówka. Tylko umiejętność wklejania linków się liczy.

  • anna_annasz25

    0

    Mam sporo gier od alexandra w wersji mini np. Gorącego Ziemniaka czy Gdybyś Był. Te gry są idealne na wakacje, zajmują mało miejsca w walizce. Zawsze je biorę, gramy w nie całą rodziną na plaży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX