Książki podróżnicze dzięki, którym zapragniesz zwiedzić świat! Te 3 pozycje warto przeczytać

Aleksandra Matczuk
29.07.2020 18:00
książki podróżnicze

książki podróżnicze (shutterstock)

Książki podróżnicze to nie tylko porządna dawka wiedzy na temat kierunków i miejsc, które warto zobaczyć. Dzięki nim możesz również dostarczyć sobie inspiracji do wyjazdów! Zobacz te 3 pozycje i wraz z ich autorami przenieś się w podróż!

Książki podróżnicze - dlaczego warto je czytać?

Książki podróżnicze to świetna pozycja, nie tylko dla osób, które w najbliższym czasie planują urlop, czy dalszą wyprawę. Nie bez powodu uplasowały się one na wysokich miejscach w rankingach bestsellerów. Dodatkowo tematyka podróży i zagadnień, jakich dotykają książki podróżnicze, jest na tyle różnorodna, że każdy czytelnik znajdzie w nich coś interesującego dla siebie. Dzienniki, pamiętniki, przewodniki i wiele innych rodzajów dzieł literackich z pewnością sprawi, że książki podróżnicze znajdą specjalne miejsce na twojej półce. Jakie są więc największe zalety ich zgłębiania? Przede wszystkim otwierają umysł i motywują nas do działania. Zachęcają do poznawania i zrozumienia kultur z całego świata. Dają nam wiedzę, którą możemy dzielić się z bliskimi. Dlatego dziś zabieramy cię w podróż po książkach podróżniczych, które już teraz odniosły sukces, nie tylko na polskim rynku!

książki podróżniczeksiążki podróżnicze shutterstock

Najlepsze książki podróżnicze - Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat 

Tej książki nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, ponieważ tą sprawą przez długi czas żyła cała Polska. Opisuje ona wyprawę Elisabeth Revol i zmarłego tragicznie Tomasza Mackiewicza, którzy wspólnie zdecydowali się na zdobycie szczytu Nanga Parabat zimą. Tylko w niej dowiecie się co czuła Revol w momencie, gdy zmuszona była zostawić Mackiewicza na szczycie, by ratować własne życie. Jak radzi sobie z traumą? O wszystkich trudnych decyzjach opowiada właśnie w niej. Ta pozycja cieszy się niesamowitą popularnością, dlatego koniecznie warto się z nią zapoznać.

 

Książki podróżnicze ranking - Busem przez Świat – Australia za 8 dolarów

Książka Karola Lewandowskiego, który przytarł nos nie jednej osobie twierdzącej, że podróżowanie jest luksusem dla wybranych. Australia za 8 dolarów nie jest darmowym przepisem na all inclusive, a inspiracją do niesamowitych przygód pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji, nerwów, spontanicznych decyzji, no i przede wszystkim pięknych miejsc! Według opinii ta książka podróżnicza napisana jest lekko i bardzo przyjemnie się ją czyta. Tysiące przejechanych kilometrów, dobra zabawa i inspiracje na podróż. Dołączysz do niej wspólnie z Karolem? Ciekawostka - do książki podróżniczej dołączone są kody QR dzięki, którym posłuchasz prawdziwych odgłosów australijskiej natury.

 

Książki o tematyce podróżniczej - Wielki Szlak Himalajski, 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal

Książka autorstwa Joanny Lipowczan opowiada o jej wyprawie przez Wielki Szlak Himalajski, której podjęła się wraz z Bartoszem Malinowskim. Pokonali oni 1700 km w 120 dni, mając przy sobie, aż 64 kilowy bagaż. Tylko we dwójkę zdecydowali się na podróż, której nikt nie wróżył powodzenia. Jednak pomimo wielu trudów takich, jak trzęsienie ziemi, formalności i problemy z nepalską policją, Joanna I Bartosz to pierwsi Polacy, którym udało się przejść Wielki Szlak Himalajski. Jeżeli więc chcesz poznać historię tych dwóch różnych osobowości dążących do dokonania niemożliwego, to koniecznie przeczytaj tę książkę podróżniczą!