Najlepsze kryminały, które trzymają w napięciu do samego końca. Te bestsellery pokochali czytelnicy

Wiktoria Nestoruk
27.07.2020 13:19
kryminał

kryminał (fot. shutterstock)

Kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony? Specjalnie dla Was wybrałam top 3 najlepsze polskie kryminały, które są idealne na wakacyjny wyjazd (i nie tylko!). Uwierz mi te tytuły musisz znać - pokochali je czytelnicy!

Najlepsze kryminały polskie - "Osiedle RZNiW" Remigiusz Mróz

„Boję się. Chyba ktoś za mną idzie” - to zdanie rozpoczęło wszystko. Nowy kryminał Remigiusza Mroza podbił serca czytelników z całej polski. Po raz kolejny autor został wyróżniony, jako jeden z najlepszych pisarzy kryminalnych ostatnich lat. "Osiedle RZNiW"  opowiada o blokowisku, które żyje swoim życiem. Rap i jointy dyktują tam warunki, a obce osoby nie są mile widziane. Głównym bohaterem jest Deso - chłopak, który na co dzień zmaga się z ubóstwem. Pewnego dnia dostaje sms'a od nieznanego nadawcy - następnego dnia okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Osiedle RZNiW to ciekawy portret subkultury hip-hopowej i obraz życia społeczeństwa, które na co dzień toczy walkę o przetrwanie. Kryminał, chociaż wydany zaledwie miesiąc temu, już stał się bestsellerem na miarę "Chyłki".

 

Najlepsze kryminały - "Wyrwa" Wojciech Chmielarz

Jeśli lubisz kryminały, w których świetnie opisane są portrety psychologiczne bohaterów, a fabuła jest ciekawa i intrygująca, to musisz przeczytać książki autorstwa Wojciecha Chmielarza. W szczególności polecam ci tytuły takie jak: "Wyrwa" i "Żmijowisko" - myślę, że to one zasłużyły na miano najlepszych. Czyta się je jednym tchem, a akcja coraz bardziej cię porywa. Poza tym Chmielarz, jak nikt inny umie tworzyć postacie. Jego thrillery są przemyślane i dopracowane pod każdym względem. Tam nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia. Zarówno narracja, jak i świat przedstawiony są stworze na konkretnych zasadach, które konsekwentnie są doprowadzone do końca. Historia opowiada o mężczyźnie, który tarci w wypadku samochodowym żonę. Tylko czy na pewno to był wypadek? I jaką tajemnicę ukrywała jego zmarła żona?

 

Kryminały do słuchania - "Chyłka" Remigiusz Mróz

Najbardziej znany kryminał Remigiusza Mroza, na podstawie którego powstał 1. sezon serialu "Chyłka" z Magdaleną Cielecką. Pewnego dnia znika bez śladu trzyletnia dziewczynka. Nikt nie zostawił żadnych śladów świadczących o uprowadzeniu. Do akcji wkracza przebojowa prawniczka - Joanna Chyłka i jej podopieczny Kordian. Odpowiadają za obronę małżeństwa, które zostaje oskarżone o zabójstwo. Proces trwa, a akacja staje się coraz bardziej zapętlona i zawiła. Czy Chyłka odkryje prawdę? Myślę, że jeżeli nie miałaś do tej pory do czynienia z kryminałami Mroza, to możesz zacząć właśnie od tej powieści. Polecam ci ją w formie ebooka lub audiobooka. Dostaniesz je na stronie Virtualo, która zrzesza masę naprawdę świetnych książek. Dzięki temu jadąc do pracy, sprzątając czy będąc na urlopie rozwikłasz zagadkę zaginięcia dziewczynki...

 
Komentarze (18)
Zaloguj się
 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 21 razy 13

  "Nowy kryminał Remigiusza Mroza podbił serca czytelników z całej >>>>>polski<<<<<<."
  ....ręce i nogi opadają......

 • horacjo

  Oceniono 26 razy 8

  pani wiktorio, ile pani zapłacono, żeby napisać coś pochlebnego o gniotach pana mroza? przecież tych jego wypocin po prostu nie da się czytać!!! ten pan musi mieć super chody w wydawnictwie, które wydaje jego powieści (trudno je uznać za powieści, ale jakoś trzeba je zaklasyfikować); najgorsza "literatura" od czasów żukrowskiego! totalna żenada!!!

 • sandwich1

  Oceniono 18 razy 6

  Mróz powinien nauczyć się pisać książki, a dopiero potem pisać. Styl i fabuła na poziomie gimnazjalisty i pewnie też odbiorcy z tego poziomu.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 5 razy 5

  najlepszy kryminał, ktory w dodatku życia dotyczy to "Kryminalna historia chrześcijaństwa" K.H.Deschnera

 • atr8

  Oceniono 24 razy 4

  Czytam Mroza czasem, żeby sobie w duchu ponarzekać /jak można napisać takie goovno? Ale w porównaniu z chałowatą Chyłką to ostatnie dzieło to już supergoovno dla drugorocznych gimnazjalistów sprzed lat /kto dziś używa jeszcze słowa "browiec"/. Wytrzymałem 36 stron z rzygiem w gardle i odpuściłem.
  A "Żmijowisko" - nie wiadomo co gorsze, książka czy serial.

 • tk101010

  Oceniono 5 razy 3

  Uwielbiam książki, które mają chociaż podstawę w świecie realnym, po których zostaje jakaś wiedza..... Ale idąc plażą cieszy mnie każdy człowiek, który CZYTA jakąkolwiek książkę zamiast bezsensownie klikając w komórę. Niestety czytanie zostało zastąpione mediami społecznościowymi i prostackimi serialami. Zachęcajmy się do czytania!!

 • absurd

  Oceniono 11 razy 3

  Nie czytam wyrobów książkopodobnych.

 • gpk58

  Oceniono 6 razy 2

  Nie pomiata Żukowskim to As wobec w/w tłuków!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX