Najlepsze kryminały, które trzymają w napięciu do samego końca. Te bestsellery pokochali czytelnicy

Kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony? Specjalnie dla Was wybrałam top 3 najlepsze polskie kryminały, które są idealne na wakacyjny wyjazd (i nie tylko!). Uwierz mi te tytuły musisz znać - pokochali je czytelnicy!

Najlepsze kryminały polskie - "Osiedle RZNiW" Remigiusz Mróz

„Boję się. Chyba ktoś za mną idzie” - to zdanie rozpoczęło wszystko. Nowy kryminał Remigiusza Mroza podbił serca czytelników z całej polski. Po raz kolejny autor został wyróżniony, jako jeden z najlepszych pisarzy kryminalnych ostatnich lat. "Osiedle RZNiW"  opowiada o blokowisku, które żyje swoim życiem. Rap i jointy dyktują tam warunki, a obce osoby nie są mile widziane. Głównym bohaterem jest Deso - chłopak, który na co dzień zmaga się z ubóstwem. Pewnego dnia dostaje sms'a od nieznanego nadawcy - następnego dnia okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Osiedle RZNiW to ciekawy portret subkultury hip-hopowej i obraz życia społeczeństwa, które na co dzień toczy walkę o przetrwanie. Kryminał, chociaż wydany zaledwie miesiąc temu, już stał się bestsellerem na miarę "Chyłki".

 

Najlepsze kryminały - "Wyrwa" Wojciech Chmielarz

Jeśli lubisz kryminały, w których świetnie opisane są portrety psychologiczne bohaterów, a fabuła jest ciekawa i intrygująca, to musisz przeczytać książki autorstwa Wojciecha Chmielarza. W szczególności polecam ci tytuły takie jak: "Wyrwa" i "Żmijowisko" - myślę, że to one zasłużyły na miano najlepszych. Czyta się je jednym tchem, a akcja coraz bardziej cię porywa. Poza tym Chmielarz, jak nikt inny umie tworzyć postacie. Jego thrillery są przemyślane i dopracowane pod każdym względem. Tam nie ma miejsca na pomyłki i niedociągnięcia. Zarówno narracja, jak i świat przedstawiony są stworze na konkretnych zasadach, które konsekwentnie są doprowadzone do końca. Historia opowiada o mężczyźnie, który tarci w wypadku samochodowym żonę. Tylko czy na pewno to był wypadek? I jaką tajemnicę ukrywała jego zmarła żona?

 

Kryminały do słuchania - "Chyłka" Remigiusz Mróz

Najbardziej znany kryminał Remigiusza Mroza, na podstawie którego powstał 1. sezon serialu "Chyłka" z Magdaleną Cielecką. Pewnego dnia znika bez śladu trzyletnia dziewczynka. Nikt nie zostawił żadnych śladów świadczących o uprowadzeniu. Do akcji wkracza przebojowa prawniczka - Joanna Chyłka i jej podopieczny Kordian. Odpowiadają za obronę małżeństwa, które zostaje oskarżone o zabójstwo. Proces trwa, a akacja staje się coraz bardziej zapętlona i zawiła. Czy Chyłka odkryje prawdę? Myślę, że jeżeli nie miałaś do tej pory do czynienia z kryminałami Mroza, to możesz zacząć właśnie od tej powieści. Polecam ci ją w formie ebooka lub audiobooka. Dostaniesz je na stronie Virtualo, która zrzesza masę naprawdę świetnych książek. Dzięki temu jadąc do pracy, sprzątając czy będąc na urlopie rozwikłasz zagadkę zaginięcia dziewczynki...

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA