Stroje karnawałowe dla dzieci i dorosłych

Julia Sześciło
21.11.2019 15:10
Stroje karnawałowe

Stroje karnawałowe (fot. shutterstock)

Stroje karnawałowe

Jak długo trwa karnawał? Okres zimowych balów i zabaw rozpoczyna się w święto Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. W Polsce karnawał zaczęła obchodzić szlachta sarmacka, a ludowe zabawy określane były wtedy zapustami. Prawdziwe, kolorowe stroje karnawałowe przyszły do nas z Włoch, gdzie w 1296 roku hucznie obchodzono ostatni dzień przed Wielkim Postem. Przygotowaliśmy dla was zestawienie oryginalnych pomysłów na stroje karnawałowe, w których zrobicie furorę! 

Stroje karnawałowe dla dziewczynek

Karnawał to czas szkolnych balów i zabaw. Jest wtedy mnóstwo okazji do dziecięcych zabaw i przebierania się. Na takich imprezach każda dziewczynka chce wyglądać wyjątkowo i stylowo. To dla niej szalenie istotne, dlatego, by ułatwić ci zadanie, przygotowaliśmy świetne stroje karnawałowe dla dziewczynek. Jeśli tylko księżniczka przychodzi ci do głowy - przedstawiamy inne propozycje. Każda dziewczynka oszaleje z radości w stroju Olafa z Krainy Lodu, syrenki, pszczółki lub myszki. A wszystkie te kreacje kupisz za mniej niż 100 złotych (niektóre nawet za dwadzieścia pięć). Przedstawiamy urocze stroje karnawałowe dla dziewczynek.

Stroje karnawałowe dla dziewczynekStroje karnawałowe dla dziewczynek fot. materiały partnera

Stroje karnawałowe dla chłopców

Jeśli twoje dziecko szykuje się na specjalną, tematyczną imprezę - mamy dla ciebie wspaniałe stroje karnawałowe dla chłopców. Kupisz je w dobrej cenie, a twój maluch nie będzie mógł się doczekać imprezy. Możesz sięgnąć po klasyczne chłopięce stroje takie jak żołnierz, pilot czy kowboj. Jeśli malec jest fanem konkretnego filmu lub bajki, przebierz go za ekranowego idola. Na rynku znajdziesz stroje batmana, szturmowca, rycerza Jedi lub Harry'ego Pottera. Dla prawdziwych rozrabiaków i śmieszków wybierz strój zwierzątka lub warzywa. W przebraniu lwa, kaczki, krówki, pomarańczy, kasztana lub ziemniaka twój syn będzie mógł poszaleć. A jeśli szukasz przebrania na ostatnią chwilę, mogą poratować cię bandaże z apteczki. Owiń w nie malucha, a będziesz miała mumię! Oto jedne z lepszych pomysłów na stroje karnawałowe dla chłopców. 

Stroje karnawałowe dla chłopcówStroje karnawałowe dla chłopców fot. materiały partnera

Stroje karnawałowe dla dorosłych 

Karnawał to nie tylko czas zabawy dla najmłodszych, dorośli w tym okresie też będą mieli niejedną okazję do świętowania. Stroje karnawałowe dla dorosłych mogą być bardziej odważne i zmysłowe. Znaleźliśmy śmieszne przebrania za biskupa i wampira dla mężczyzn. Kobietom polecamy zmysłowy strój pirata lub Wonder Woman, który idealnie pasuje do okazji. I nie bój się - w tym okresie nie musisz się hamować! Oto najlepsze stroje karnawałowe dla dorosłych.

Stroje karnawałowe dla dorosłychStroje karnawałowe dla dorosłych fot. materiały partnera

Więcej o: