Black Friday 2019 - wyprzedażowe szaleństwo. Wiemy, co i gdzie warto kupić!

Wszyscy zakupoholicy mają swoje świeto - Black Friday 2019! Gdzie warto zrobić zakupy tego dnia, aby najwięcej zaoszczędzić? Przygotuj się na prawdziwe szaleństwo. W Black Friday możesz upolować wymarzone ubrania w superniskich cenach!

Black Friday 2019, kiedy zrobimy zakupy w atrakcyjnych cenach?

Black Friday 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już 29 listopada możemy pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo. Black Friday to idealna okazja, by kupić wyjątkowe prezenty świąteczne w niższej cenie. Tego dnia miłośnicy zakupów wyczekują przez cały rok.

Black FridayBlack Friday Fot. Materiały partnerskie

Black Friday 2019 - co kupić na wyprzedażach?

Największe promocje obejmują zazwyczaj sprzęt elektroniczny oraz odzież, dodatki i obuwie. Black Friday 2019 - co kupić tego dnia? To idealny moment na odświeżenie garderoby. Przygotowaliśmy propozycje sukienek, torebek, butów oraz płaszczy, które znajdziesz w sklepach, a być może już niedługo kupisz je w supercenie! 

Black  fridayBlack friday Fot. Materiały partnerskie

Black Friday 2019 - jakie sklepy świętują tego dnia?

Sklepy i marki, które wezmą udział w świętowaniu Black Friday, nie są jeszcze znane. Jednak na podstawie poprzednich edycji Czarnego Piątku możemy przypuszczać, gdzie uda nam się zrobić zakupy w promocji. Kierując się nazwą tego dnia, sklepy często ustanawiają największe promocje na przedmioty w kolorze czarnym. 

Black Friday 2019 - jakie sklepy skuszą nas do zrobienia świątecznych zakupów w atrakcyjnych cenach? Co roku wiele wyśmienitych marek startuje z promocjami. Liczymy, że w tym roku również będziemy mile zaskoczeni promocjami.

Black Friday 2019 - lista sklepów, które musisz znać!

Nasze cztery katy wykończymy i wyposażymy w przedmioty w promocyjnych cenach w takich sklepach jak: 

- Home&You

- Duka

- IKEA

- Castorama

- OBI

- Black Red White

Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji kupimy w sklepach:

 -Sephora

- Douglas

- Minti Shop

- BeGlossy

- Natura

W elektronika i komputery zaopatrzymy się w:

- Media Markt

- Media Expert

- RTV EURO AGD

Wzbogacimy naszą szafę w odzież i dodatki w:

- Reserved

- Zalando Lounge

- eObuwie

- Born2Be

- Venezia

- Mohito

- House

Zabawki dla dzieci nabędziemy w:

- 5.10.15.

- Smyk

Historia Black Friday - od czego się to wszystko zaczęło?

Co spowodowało, że co roku w Black Friday ogarnia Polaków zakupowy szał? Współcześnie dzień ten uznawany jest jako umowny termin rozpoczęcia przygotowań do Świąt. Jeśli chcemy upolować wyjątkowe prezenty w niskich cenach, to warto to zrobić właśnie tego dnia. Historia Black Friday sięga drugiej połowy XIX w. i związana jest z Świętem Dziękczynienia ustanowionym przez prezydenta Abrahama Lincolna. Święto Dziękczynienia jest obchodzone w ostatni czwartek listopada. Amerykanie zasiadają do uroczystej kolacji w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, dziękując za wszystkie dobre rzeczy, które spotkały ich w ciągu całego roku. Dzień po Święcie Dziękczynienia oficjalnie rozpoczyna się okres świątecznych zakupów. Ten piątek to właśnie Black Friday.

Według jednej z wersji nazwa Black Friday dla ostatniego piątku listopada pochodzi z lat 60. XX w. W związku z wyprzedażami w Filadelfii ulice i sklepy były tak zatłoczone, że tamtejsza policja musiała interweniować. Wtedy właśnie po raz pierwszy użyto sformułowania Black Friday. Inna opowieść głosi, że od tego dnia handlarze przestali używać czerwonego atramentu w dokumentach księgowych, którym oznaczali straty w bilansie, a zaczęli używać czarnego oznaczającego zysk.

Więcej o: