Nietypowy podarunek urodzinowy dla księżnej Meghan. PETA sprezentowała jej torebkę polskiej projektantki

Adrianna Olejnik
01.08.2018 16:00
księżna Meghan

księżna Meghan (Fot. www.instagram.com/meghan_markle)

Garderoba i styl księżnej Sussex prześwietlane są w mediach każdego dnia. To, co nosi Meghan spędza sen z powiek miłośniczek mody, a wybierane przez księżną produkty stają się bestsellerami. Na dużą popularność może liczyć polska projektantka wegańskich torebek, Alexandra K. Torebkę tej marki sprezentowała księżnej z okazji urodzin PETA.

Księżna Maghan obchodzi urodziny 4 sierpnia. Jej pierwszy królewski prezent to... torebka polskiej projektantki! Znana z minimalistycznego stylu księżna Sussex nie kryje również swojej miłości do zwierząt i poszanowania ich praw. Z okazji urodzin organizacja PETA zajmująca się ochroną praw zwierząt podarowała Meghan torebkę projektu Aleksandry Kościkiewicz, prowadzącej swoją markę wegańskich torebek i akcesoriów Alexandra K.

Księżna Meghan i królowa Elżbieta IIKsiężna Meghan i królowa Elżbieta II Fot. www.instagram.com/kensingtonroyal

Zgodnie z filozofią marki Alexandra K moda powinna być nie tylko piękna i funkcjonalna, lecz również przekazywać wyższe wartości. Aleksandra Kościkiewicz w 2014 roku założyła markę wyróżniającą się nietypowym designem oraz materiałami. Syntetyczne torebki, które oferuje projektantka są w stu procentach wegańskie, a jednocześnie wykonane z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Misją marki jest przekonanie klientek, że torebka wykonana z syntetycznego i wegańskiego materiału może być równie wysokiej jakości, co jej skórzany odpowiednik.Torba wykonana jest z materiału wolnego od plastiku, nadającego się do recyklingu tzw. Freedom Leather. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, odporny na plamy i hipoalergiczny – sposób, w jaki jest wytwarzany, jest również bardziej zrównoważony od konwencjonalnie wyprodukowanej skóry. Torebki projektu Alexandry K posiadają certyfikat PETA. 

Wegańska torebka marki Alexandra KWegańska torebka marki Alexandra K Fot. www.alexandrak.co / kolaż avanti24

 Torebka będzie pasować jak ulał do gustu i pozytywnego nastawienia wobec zwierząt i środowiska Meghan Markle” - mówi Dyrektorka PETA UK Elisa Allen. „PETA UK ma nadzieję, że prezent ten zachęci rodzinę królewską i jej zwolenników do stawiania na marki wolne od okrucieństwa jak Alexandra K i do odejścia od produktów opartych na cierpieniu zwierząt.

Produkcja wegańskich ubrań i dodatków staje się coraz bardziej popularna. Ekologiczne i wykonane zgodnie z etyką produkty przekonują do lepszych wyborów i dbałości o planetę. Gdzie szukać wegańskich marek? Najlepiej w internecie! Najbardziej znane to Matt&Natt, Schrimps, Wills czy Beyond Skin (w butach tej marki pojawiała się Natalie Portman). Również słynni projektanci rezygnują z futer oraz skór naturalnych i wełny na rzecz ekologicznych zamienników. Przodowniczką takich działań w przemyśle high fashion jest Stella McCartney. 

Dlaczego podeszwa szpilek Louboutin jest czerwona?

Więcej o: