Kultowe buty Reebok Freestyle & Workout mają już 30 lat!

Natalia Stachacz
23.02.2017 16:00
Reebok Classic

Reebok Classic (Mat. prasowe)

W latach 80. żadne zajęcia fitness nie mogły się bez nich obyć. Jednak sława tych butów szybko wyszła poza salę treningową, a słynne sneakersy zaczęły podobijać świat mody, muzyki, filmu i telewizji. Wystąpiły w kultowych teledyskach, a w latach 90. nosili je bohaterowie naszych ukochanych seriali. Dzisiaj mają swoje honorowe miejsce w szafach najsłynniejszych blogerów i aktorów. Buty Reebok Freestyle & Workout są na topie od ponad 30 lat!

Są takie modele ubrań i dodatków, które nie wychodzą z mody od kilkudziesięciu lat i można zaryzykować stwierdzenie, że ich sława nigdy nie przeminie. Dlaczego? Bo to przedmioty kultowe. Symbole czasów, w których powstały, najlepsza wizytówka marek i projektantów, którzy je stworzyli oraz integralna część najlepszych wspomnień pokoleń, które miały to szczęście, że były świadkami ich "narodzin".

Buty Reebok Freestyle i symbole lat 80.Buty Reebok Freestyle i symbole lat 80. Buty Reebok Freestyle i symbole lat 80. Buty Reebok Freestyle i symbole lat 80.

Lata 80. należały m.in. do butów Reebok Freestyle & Workout. Trudno znaleźć osoby, które nie znają tych charakterystycznych sneakersów, chociaż zaczynały one jako buty na... fitness. Dzisiaj już raczej nikt w nich nie ćwiczy, za to stały się elementem stylizacji do szkoły, pracy, na wakacje, na spotkania z przyjaciółmi, a nawet na imprezę. Często pokazują się w nich gwiazdy wielkiego formatu, m.in. Miranda Kerr i Alicia Keys. Na polskim podwórku widoczne są chociażby w outfitach najbardziej poczytnych blogerek - Pauli Jagodzińskiej (Beauty Fashion Shopping) czy Kasi Szymków (Jestem Kasia).

Buty Reebok Workout i symbole lat 90.Buty Reebok Workout i symbole lat 90. Buty Reebok Workout i symbole lat 90. Buty Reebok Workout i symbole lat 90.

Ale Reebok Freestyle & Workout to 30 lat historii. Ponad koniec lat 80. wystąpiły w słynnych teledyskach, a dekadę później były elementami ubioru bohaterów kultowych produkcji.

Buty Reebok Freestyle i symbole lat 00.Buty Reebok Freestyle i symbole lat 00. Buty Reebok Freestyle i symbole lat 00. Buty Reebok Freestyle i symbole lat 00.

Marka Reebok na urodziny modeli Freestyle & Workout przygotowała niespodziankę dla fanów. Historia związana z przemianą butów, które ewoluowały od butów przeznaczonych do fitnessu po obowiązkowy element codziennego stylu, stała się pretekstem do nawiązania współpracy z pochodzącym z Tokio ilustratorem Rimo. Artysta zabiera nas w podróż przez ostatnie trzy dekady i zgłębia kulturowy status tych dwóch najbardziej znanych modeli butów.

Zobacz wideo

Stworzona przez Rimo seria ilustracji prezentuje przemianę butów, jaka nastąpiła przez ostatnie trzy dekady - od momentu wprowadzenia ich na rynek w latach 80. aż do czasów obecnych. Przez ten czas modele Freestyle & Workout podążały za zmianami zachodzącymi w kulturze i modzie ulicznej - na szczęście zachowały przy tym swój indywidualny, charakterystyczny styl.

 

Dla marki ta kampania to także okazja do wspomnień i postawienia nam wszystkim pytania, jakie przedmioty z teraźniejszości mogą nas definiować za 30 lat. Warto śledzić hasztagi na Instagramie #ClassicTimeTraveler #ReebokClassicPolska i sprawdzić, jakie rzeczy mają dla innych osób wartość sentymentalną.

Więcej o: