Dekoracje na Wielkanoc - nasze pomysły na święta

Agnieszka Kosińska
Wielkanoc to szczególny czas dla każdego z nas. Rodzinne spotkania, uroczyste śniadanie, chwile pełne radosnych przeżyć. Warto przygotować wnętrze domu na te święta. Jak Jak to zrobić w łatwy sposób? Oto inspiracje!

Czas Wielkanocy

Aby głębiej przeżyć ją w sercach, udekorujmy nasze mieszkania. Można powiedzieć, że recepta jest prosta: kolorowe pisanki lub kraszankii, wiklinowy koszyk i zając ozdobiony gałązkami bazi albo rzeżuchą. Mamy dla Ciebie również inne inspirujące pomysły ozdób - pięknych i łatwych do wykonania.

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne pinterest.com pinterest.com

Tradycyjne ozdoby świąteczne

Wielkanocnym numerem jeden z pewnością są jajka . Mogą to być pisanki ozdobione wyskrobanymi ręcznie wzorami, mogą też być jajka z wykonane z porcelany czy masy plastycznej. Pięknie wyglądają w wiklinowym koszu albo dekoracyjnych półmiskach. Aby nadać swojemu wnętrzu świąteczny zapach, możesz udekorować stół własnoręcznie wypiekanymi babeczkami lub barankiem. Jest to dziecinnie proste. Formy możesz kupić w każdym sklepie, a z efektu będziesz na pewno zadowolona. Wielkanocne ozdoby coraz częściej inspirowane są bożonarodzeniowymi bombkami. Jednym z prostych pomysłów jest zawieszenie na świeżej gałązce drewnianych lub porcelanowych jajeczek.

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne pineterst.com /homebook.pl pineterst.com /homebook.pl

Elegancki wystrój

Jeśli lubisz eleganckie wnętrza , możesz zainspirować się skandynawskim stylem, który łączy w sobie klasykę i minimalizm. Jajka możesz pomalować na biało i owiązać je dekoracyjnym sznureczkiem. Do wazonu wstaw bazie lub gałązki z małymi, dojrzewającymi pąkami. Stół możesz ozdobić talerzem ze świecami w kształcie jajek. Twoje wnętrze z pewnością nabierze subtelnego, świątecznego klimatu. Zobacz nasze pozostałe inspiracje znalezione w sieci.

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne pinterest.com pinterest.com

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne pinterest.com pinterest.com

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne pinterest.com pinterest.com

Więcej o: