Jak mądrze kupować ubrania - zobacz nasze wskazówki

Beata Aduckiewicz
Przyznajmy, że prawie każda z nas uwielbia kupować ubrania. Nasze półki w szafach uginają się pod ilością ubrań, a my nadal nie mamy co założyć. Większość z ubrań zakładamy na siebie tylko kilka razy, a to jest marnowaniem pieniędzy i czasu. Jak więc mądrze kupować ubrania?

Jak mądrze kupować ubraniaJak mądrze kupować ubrania Fot. Shutterstock Jak mądrze kupować ubrania - poradnik (fot. oneinpunch/Shutterstock.com)

Przeświadczenie, że nie mamy co na siebie założyć, które odczuwamy, stojąc przed przepełnioną szafą jest nierozwiązaną zagadką. Mimo wszystko, chyba każda z nas zna to uczucie, prawda? Przyczyną takiego modowego zagubienia jest przede wszystkim to, w jaki sposób kupujemy ubrania . Przygotowaliśmy dziś dla Was kilka wskazówek, jak mądrze kupować odzież . Dzięki nim zaoszczędzisz pieniądze, zawsze będziesz miała co założyć i będziesz wyglądać stylowo.

1. Kupuj mniej

Prawdopodobnie każda z nas ma o wiele więcej ubrań niż potrzebuje. Powiedzmy sobie szczerze - często zdarza się, że nie kupujemy ubrań tylko z praktycznych powodów, a raczej po prostu chcemy mieć kolejną sukienkę czy bluzkę. Jeżeli nie chcesz, aby w Twojej szafie wisiały ubrania, które założyłaś tylko raz w życiu, to naucz się kupować efektywnie . Jak to zrobić? Zanim udasz się z wybranym ubraniem do kasy, pomyśl, do jakich stylizacji ono Ci się przyda. Jeśli wymienisz przynajmniej pięć, to zdecydowanie możesz je kupić.

2. Czasem zapomnij o modowych zasadach

Niskie kobiety nie powinny nosić długich spódnic, zaś te o pełniejszych biodrach stanowczo powinny odrzucić jeansy typu skinny... Takich modowych zasad jest na tyle dużo, że powoli zaczynamy się w nich gubić. Najlepiej zrobisz, jeśli czasem o nich zapomnisz. Istnieją przecież wyjątki od każdej zasady. Podczas najbliższych zakupów przymierz ubranie, o którym zawsze marzyłaś, ale zazwyczaj stwierdzałaś, że nie jest dla Ciebie. Może zmienisz wtedy zdanie i poszerzysz swoje modowe możliwości.

3. Trendy są zmienne i niepewne

Oczywiście dobrze jest znać obecnie panujące trendy, ale podczas kupowania nowych ubrań pamiętaj, że trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie kupuj więc tylko takich ubrań, które są obecnie na czasie, bo za kilka miesięcy pewnie wyjdą z mody, a Ty znów nie będziesz miała co założyć. Częściej kupuj takie ubrania, które mogą Ci się przydać w przyszłości. Zwracaj też większą uwagę na jakość, a nie na ilość.

4. Podczas kupowania ubrań myśl tylko o sobie

Zapewne podczas kupowania ubrań często myślisz, co o nowej sukience powie Twoja mama, chłopak czy przyjaciółka. To błąd. Jeżeli nie jest to ubranie na randkę czy jakąś oficjalną okazję, to koniecznie przestań się zastanawiać, co pomyślą o Tobie inni ludzie. Ubrania kupujesz przecież dla siebie, więc to Ty masz się w nich dobrze czuć i podobać się samej sobie.

5. Baw się modą

Nie jesteś pewna, czy możesz połączyć bluzkę w paski ze spódnicą w kropki? Wypróbuj to! Moda to zabawa, która daje swobodę naszej wyobraźni. Nawet jeśli Twój strój jest niezgodny z obecnymi trendami, to nie bój się ryzykować i baw się. Dzięki temu znajdziesz swój własny styl, w którym poczujesz się najlepiej, a zakupy staną się dla Ciebie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.