Sweter zamiast marynarki - styl smart casualowy

Patrycja Jaworska
12.04.2018 10:15
Kolaż Avanti24/Materiały partnera

Kolaż Avanti24/Materiały partnera (Kolaż Avanti24/Materiały partnera)

Sweter zamiast marynarki to świetne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie zawsze chcą wyglądać oficjalnie. Współczesny mężczyzna chce być elegancki, ale nie wyglądać sztywno, dlatego woli marynarkę zastąpić swetrem.

Co zamiast marynarki? Kardigan!

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie choć jedną uniwersalną marynarkę, nawet jeśli nie jest jej fanem. Ale czy istnieje alternatywa dla tego okrycia wierzchniego? Oczywiście, że tak! Styl casualowy męski dopuszcza zastąpienie marynarki swetrem. Jeżeli chcecie postawić na smart casual, a marynarka jest dla was zbyt elegancka, spokojnie wybierzcie sweter.

Ten element garderoby dawniej był noszony wyłącznie przez robotników i sportowców. Gdy zainteresowała się nim klasa średnia, wkroczył do świata mody. Najbardziej eleganckim swetrem jest kardigan, który najlepiej będzie pełnić rolę zamiennika marynarki, bo najbardziej ją przypomina. Dobrym rozwiązaniem jest również swetro-marynarka, czyli miękka marynarka przypominająca kardigan. Przygotowaliśmy stylizację z szarym kardiganem, do którego możecie założyć niebieską koszulkę polo. Do tego spodnie typu chino i czarne półbuty. Taki zestaw sprawdzi się w pracy lub na nieformalnym spotkaniu. 

Stylizacja z męskim kardiganem / Kolaż / Materiały partneraStylizacja z męskim kardiganem / Kolaż / Materiały partnera

Sweter w serek zamiast marynarki

Sweter w serek to bardzo popularny wzór. Świetnie komponuje się w zestawieniu z koszulą i krawatem, możecie również założyć go zamiast marynark. Przygotowaliśmy dla was zestaw, w którym będziecie wyglądać stylowo i szykownie. Wystarczy, że do swetra odpowiednio dobierzecie resztę garderoby. Taki sweter też pasuje do marynarki - nie trzeba się bać stylizacji warstwowych.

W drugiej stylizacji połączyliśmy czerwony sweter z błękitną koszulą. Do tego załóżcie krawat, a przy wyborze spodni postawcie na zwykłe jeansy. Ten zestaw to idealny przykład casualowego stylu. Poczujecie się w nim bardzo swobodnie, a jednocześnie stosunkowo elegancko. Zwrócicie uwagę niejednej osoby.

Stylizacja z swetrem w serek / Kolaż / Materiały partneraStylizacja z swetrem w serek / Kolaż / Materiały partnera

Strój casualowy męski - koszula, sweter i buty sportowe

Kiedy najlepiej założyć sweter zamiast marynarki? Oczywiście wtedy, gdy marynarka jest niewymagana. Jeżeli na co dzień chodzicie do pracy w garniturze, sweter może być świetną odskocznią w nieformalne dni. Zobaczcie trzecią stylizację, w której wykorzystaliśmy sweter w kolorze niebieskim z okrągłym wykończeniem przy szyi. To najmniej elegancki rodzaj swetra, ale dobrze spisuje się w takich nieformalnych zestawach. Do niego załóżcie koszulę w kratę i spodnie joggery. Dużym atutem tej casualowej stylizacji jest kapelusz, który wygląda bardzo intrygująco. To mimo wykorzystania w nim koszuli i swetra swobodny i luźny zestaw. Stylizacja sweter z okrągłym wykończeniem / Kolaż / Materiały partnera

Stylizacja sweter z okrągłym wykończeniem / Kolaż / Materiały partnera

Poniżej więcej produktów

Sprawdź również nasz materiał o jesiennych swetrach męskich>>>

Więcej o: