Długi płaszcz - hit na jesień i zimę. Jak wyglądać w nim dobrze?

Kasia Żechowicz
16.10.2018 16:30
Długi płaszcz na jesień i zimę

Długi płaszcz na jesień i zimę (Kolaż Avanti24)

Długi płaszcz jest nie tylko modny, ale również bardzo praktyczny! Odkryj zalety jesienno-zimowego okrycia w wersji maxi i zobacz, jak wyglądać w nim dobrze. Wyszukaliśmy kilkanaście modnych płaszczy i przygotowaliśmy garść stylizacyjnych inspiracji.

Długi płaszcz na jesień i zimę - modny i praktyczny

Płaszcz sięgający do połowy łydki to najmodniejszy fason tegorocznej jesieni. Idealnie spełni swą funkcję również zimą. Sięgając niżej niż standardowe fasony, chroni przed podwiewaniem, a jeśli połączymy go z długimi kozakami, jeszcze lepiej zabezpieczymy się przed chłodem. Długie płaszcze widzieliśmy w kolekcjach Max Mary, Tommy'ego Hilfigera, Fendi i u wielu innych marek. My wyszukaliśmy równie stylowe, ale dużo tańsze modele.

Długie płaszcze na jesień i zimę
Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Długi płaszcz damski z botkami lub kozakami

Długi płaszcz na pierwszy rzut oka może wydać się mało praktyczny. W rzeczywistości to właśnie niestandardowy fason okrycia do połowy łydki zapewni ciepło i wygodę. Dlaczego? Po pierwsze możemy połączyć go z każdym typem obuwia: botkamikozakami (także tymi za kolano), a nawet obuwiem sportowym.

Niezależnie od ubrań, które znajdą się pod spodem, długi płaszcz dodaje szyku. To ulubiony model Francuzek, uważanych za najbardziej stylowe kobiety na świecie! Wystarczy, że połączysz go z ulubionymi jeansami, swetrem i prostymi botkami, a efekt będzie zaskakująco dobry.

Długi płaszcz - stylizacja
Źródło: www.bloglovin.com / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Długi płaszcz na sportowo

Długi płaszcz na zimę często kojarzy się jedynie z eleganckimi stylizacjami. Nic bardziej mylnego! Równie dobrze wygląda on w połączeniu ze sportowym ubraniem i sneakersami, na przykład długą dzianinową (lub dresową) sukienką i kultowymi Vansami.

Jeśli chcesz, aby całość wyglądała spójnie, lepiej ogranicz się do klasycznych, uniwersalnych kolorów: szarości, czerni i brązu. Ulubiony kolor dodaj za pomocą jaskrawej apaszki albo mocnej szminki na ustach!

Długi płaszcz w stylizacji na sportowo
Źródło: www.thefashionmedley.com / Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

A oto inne długie płaszcze na jesień, które udało nam się znaleźć w sklepach.