Jakie buty założyć do dzwonów - porady stylistki

Ewelina Kołodziej
11.04.2016 17:00
Buty do dzwonów - porady (zdj. pinterest.com)

Buty do dzwonów - porady (zdj. pinterest.com) (Buty do dzwonów - porady (zdj. pinterest.com))

Wśród trendów na sezon wiosna-lato dzwony powracają w wielkim stylu. O tym z jakimi ubraniami je łączyć już wiecie z poprzednich artykułów. Teraz nadeszła pora na buty. Zobaczcie jakie modele będą pasowały do dzwonów, a jakich kategorycznie unikać.

Dzwony mogą być problematycznym elementem garderoby, dlatego staramy się oswoić Was z tym niekwestionowanym  hitem sezonu. Po przeglądzie najciekawszych modeli i poradach z czym nosić dzwony, pora na dopasowanie odpowiednich butów. Jak się okazuje, nie wszystkie modele będą pasowały akurat do tego fasonu spodni.

 

Grube obcasy i platformy

Czyli inspiracje trendami lat 70. na całego. Do tej pory zachwycamy się stylem hippie girl, więc dlaczego nie przenieść go na dzisiejszą stylową ulicę. Jeśli to połączenie sprawdziło się wówczas, teraz historia może się powtórzyć i to w świetnym stylu! Stąd też buty na grubym obcasie i platformy są zdecydowanie naszym numerem 1. wśród obuwia, które będzie pasowało do dzwonów.

Botki

Jak najbardziej tak, ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze botki muszą być na wysokim obcasie. Po drugie - najlepiej, aby obcas był w kształcie słupka. I po trzeci - spiczasty nosek. Przy okrągłym nosku i obcasie efekt będzie kuriozalny - mała stópka zniknie całkowicie pod nogawką i zupełnie stracisz proporcje. A tego zdecydowanie chcemy uniknąć.

Koturny

Czyli kolejny ukłon w kierunku stylu lat 70. Z koturnami historia jest podobna jak z butami na platformie i grubymi obcasami. Są idealnym wyborem przy spodniach z szerokimi nogawkami. Ciężki, stabilny fason koturnów świetnie współgra z zamaszystym krojem spodni. Szczególnie latem będziemy wybierały koturny do dzwonów stawiając nie tylko na świetny look, ale i wygodę.

Klasyczne szpilki

W przypadku klasycznych szpilek koniecznie stawiamy na modele ze spiczastym noskiem. Inna opcja nie wchodzi w grę. Zwykle wybieramy je do materiałowych spodni z szeroką nogawką, np. do stylizacji do pracy. Chcąc wyglądać profesjonalnie musimy przestrzegać dress code'u. Dlatego należy pamiętać, że w stylizacjach do pracy łącząc spodnie z szeroką nogawką i buty na obcasie długość nogawki powinna sięgać połowy obcasa.

 

Jakich butów nie nosimy z dzwonami

Z dzwonami źle wypadają buty na płaskiej podeszwie. Szeroka nogawka sprawia, że sylwetka jest "obciążona", dlatego staramy się wyciągnąć sylwetkę i nadać jej lekkości za pomocą wysokiego stanu i zwiewnych bluzek. Płaskie buty nie są w tym przypadku naszymi sprzymierzeńcami.

Wybierając buty unikajmy zaokrąglonych nosków. Dzwony sprawiają, że nasza stopa wydaje się o wiele mniejsza, a okrągłe noski zmniejszą ją jeszcze bardziej. Wybierając spiczaste czubki zachowamy proporcje.

Jeżeli jeszcze nie masz w swojej szafie dzwonów, mamy dla Ciebie najciekawsze propozycje:

Więcej wiosennych inspiracji znajdziecie w sklepie Avanti24.

Więcej o: